Moja córka poprosiła mnie w tym roku, żebym nie kupowała jej żadnych prezentów na urodziny, tylko żebym po prostu przygotowała dla niej tort. Przyznam szczerze, że było to dla mnie karkołomne zadanie, ale miałam nadzieję, że uda mi się mu sprostać. Jakimś cudem przygotowałam krem i upiekłam biszkopt. I wtedy przypomniałam sobie, że zupełnie zapomniałam o dekoracji.

Jak smakują opłatki dekoracyjne na torcie?

słodkie opłatkowe dekoracje na tortSzybko udałam się więc do pobliskiej cukierni i zapytałam o to, jakie dekoracje najlepiej wybrać na tort urodzinowy dla nastolatki. Sprzedawczyni poleciła mi słodkie opłatkowe dekoracje na tort. Dowiedziałam się od niej, że takie opłatki bardzo dobrze pasują zarówno na kwadratowe, jak i okrągłe torty. Są one dostępne w wielu różnych wariantach i rozmiarach. Można je zamówić w tej cukierni i odebrać nawet tego samego dnia. Ostatnio bardzo popularne są opłatki z własnym zdjęciem, ale jeśli nie chcę tortu ze zdjęciem, mogę skorzystać z bazy różnych grafik. Tak też zdecydowałam się zrobić. Zostałam przy tym zapewniona, że takie opłatkowe dekoracje są w pełni jadalne i smakują naprawdę bardzo dobrze. Są lekko słodkie i dobrze komponują się ze wszystkimi smakami kremów. Wystarczy je nałożyć na tort na kilka godzin przed podaniem. Opłatek nasiąka wtedy wilgocią i nabiera intensywnych barw. Takie torty świetnie prezentują się na zdjęciach.

Zakupiłam obrazek i postąpiłam zgodnie z sugestią sprzedawczyni. Chociaż tort miałam podać mojej córce na przyjęciu urodzinowym dopiero jutro, już teraz położyłam opłatek na samej górze. Faktycznie już po chwili nasiąkł on wilgocią od kremu i zaczął prezentować się naprawdę bardzo ładnie. Nie miałam problemu z przekrojeniem go i nie zaczął on odstawać od reszty ciasta, gdy już zabraliśmy się za krojenie tortu.