Druk wielkoformatowy cyfrowy jest to technologia, która oparta została na bezstykowym procesie drukowania. Druk odbywa się z pominięciem kosztownego procesu przygotowalni, jeśli chodzi o  klisze, płyty offsetowe, płyty polimerowe, itp. Taki rodzaj produktu dzieli się na kilka podstawowych podgrup:  druk solwentowy, druk UV, druk lateksowy, druk termosublimacyjny.

Cechy druku wielkoformatowego

druk wielkoformatowy ŁódźWłaściciele firm korzystają z najlepszych dla siebie rozwiązań. Jednym z nich jest druk wielkoformatowy Łódź. Wielkoformatowy druk cyfrowy na dobre zadomowił się w agencjach i firmach reklamowych. W wyniku swojej uniwersalności i możliwościom technicznym, które daje, wspiera on prawie każdy dział produkcyjny począwszy od reklam zewnętrznych a skończywszy na częściach poligrafii cyfrowej. Druk wielkoformatowy jest metodą bezstykowego druku na wielu podłożach w rozdzielczościach, które są odpowiednio dopasowane  do potrzeb i wymagań technologicznych. Technologia cyfrowa charakteryzuje się bardzo istotną cechą, którą jest pominięcie kosztownego i  czasochłonnego działu przygotowawczego, jeśli chodzi o matryce, klisze, płyty, sita itd. Drukujemy bezpośrednio z pliku z pominięciem działu przygotowalni przedprodukcyjnych. Posiadając firmę warto jest korzystać z tego typu druku, ponieważ niesie to za sobą same korzyści, zarówno pod kątem produktywności firmy, jak i nakładów finansowych, które w porównaniu z tradycyjnym drukiem, są o wiele niższe, jeśli skorzystamy z druku wieloformatowego.

Druk wielkoformatowy to innowacyjne rozwiązanie, korzysta z niego wiele agencji, a także firm reklamowych. Dzięki temu zaoszczędzają one czas i pieniądze, dla wielu firm jest to jedno z najkorzystniejszych rozwiązań w kwestii druku, dlatego druk wielkoformatowy cieszy się tak dużą popularnością i zyskuje coraz więcej klientów.