Od jakiegoś czasu, jak wiecie, zajmuję się produkcją kolczyków. Praca jak praca, obok rzeźbienia w mydle i projektowania drewnianych figur, kolczyki stały się dla mnie nową pasją. Na początku zacząłem je wysyłać i używać do opakowania woreczki strunowe.

W kopertach bąbelkowych wysyłałam towar klientom

koperta bąbelkowaTe, które były z żelbetonowego stopu i złota, nie stanowiły problemów. Natomiast jak zacząłem wysyłać gliniane, to dostawałem informacje od klientów, że się produkty. Później zacząłem, kupować koperty bąbelkowe i sprawa się poprawiła. Wierzę jednak, że opakowania kartonowe są najlepsze w wysyłaniu większych dzieł sztuki. Tylko zastanawiam się, czy warto inwestować w kartony fasonowe, są droższe niż zwykłe, ale są bardziej efektowne. Najgorsze są takie opakowania jednorazowe, które czasami i podczas transportu się psują. Chciałbym, aby klienci byli pewni moich dostaw, że zamówiony towar otrzymają w całości bez żadnej skazy. W kieszeni mam woreczki strunowe i muszę powiedzieć, że bez nich nie wyobrażam sobie wyjść na zewnątrz. Często wkładam do nich suszone liście, oryginalne kamienie znalezione podczas spacerów i mogę sobie katalogować je w szafie. Dlatego, że mam opakowania kartonowe w domu po sam sufit poukładane, to muszę przyznać, że znajomi się śmieją, że jakbym miał się zaraz wyprowadzić. Z drugiej strony, myślicie, że kartony fasonowe można skonstruować tak, aby to nie były opakowania jednorazowe. Użyłbym sklejki drewnianej i zawiasów pozłacanych. Wyobraźcie sobie jak oszałamiająco wyglądałaby taka przesyła otwierana przez klienta. Fakt, że mogą być nieco droższe, ale koperty bąbelkowe wydają się takie oklepane. Prawda jest taka, że materiał jest bezpieczny, jednak chciałbym wyróżniać się nie tylko produktem, ale też opakowaniem. To ważne, aby rozbudzać entuzjazm od samego początku od chwili dostarczenia paczki do klienta, sami przyznajcie że mam racje.

Kartony fasonowe, gdyby nie były z kartonu, a z drewna i bogato zdobione byłyby świetnym pomysłem. Piszcie do mnie w komentarzach, co o tym myślicie?

Więcej o artykułach na http://www.pakowacz.eu