Dbanie o samochód to jedna z czynności, która często przypisywana jest mężczyznom. W zasadzie nie wzięło się to znikąd bowiem faceci od bardzo dawna przejawiają dość mocne przywiązanie do swoich pojazdów. Tyczy się to zarówno samochodów jak i motocykli. Dbanie o pojazdy to jednak nie tylko mycie. Jest to czynność bardzo ważna ale czasami niewystarczająca. 

Najlepsze kosmetyki samochodowe

kosmetyki do samochoduPierwszą i podstawową czynnością od jakiej zaczynami pielęgnowanie naszego samochodu jest jego umycie. Niektórzy tak bardzo przywiązują wagę do wyglądu swojej karoserii, że odwiedzają myjnie niemal codziennie. Pamiętajmy jednak, że co za dużo to niezdrowo. Oprócz mycia pojazdów warto pomyśleć o jego polerowaniu. W tym celu stosuje się specjalne kosmetyki do samochodu. Zaliczają się do nich przede wszystkim pasty polerskie oraz woski. Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić przed zakupem pasty do polerowania jest ocenienie stanu naszego lakieru. Musimy ocenić czy widoczne są na jego powierzchni głębokie rysy, które koniecznie musimy wypełnić. Jeśli tak to zaleca się stosowanie past gruboziarnistych. Z ich pomocą powstanie pierwsza warstwa, która będzie warstwą wypełniającą. Kolejnym krokiem jest stosowanie pasty wykończeniowej, która nada naszemu lakierowi niepowtarzalnego błysku. Wiele osób zamiast tejże pasty polerskiej stosuje woski ochronne. Efekt działania wosku będzie bardzo zbliżony ale wosk dodatkowo chroni przez zabrudzeniami.

Stosowanie wosku na powierzchnię naszego auta sprawi, że powstanie na nim bardzo cienka warstwa, która nie zatrzymuje wody. Dzięki temu nawet jeśli przejedziemy obok ciężarówki, która ochlapie nasze auto to woda wraz ze wszystkimi zabrudzeniami szybko spłynie. Takie zabiegi można stosować nawet kilka razy w ciągu roku.