W obecnych czasach bardzo dużo ludzi interesuje się odnawialnymi źródłami energii, gdyż jest ona tańsza i także ekologiczna. W dobie drożejącej energii elektrycznej, takie rozwiązanie wydaje się być doskonałym rozwiązaniem.

Gdzie są montowane panele fotowoltaiczne?

fotowoltaika w łódzkimNiemalże każdego roku cena za energię elektryczną się zwiększa, co przyczynia się do pogorszenia sytuacji finansowej wielu rodzin. Można oszczędzać, ale to ciągle nie zmniejszy w znaczący sposób miesięcznych kosztów za prąd. Z tego względu wielu właścicieli jednorodzinnych domów decyduje się zamontowanie na dachu domu paneli fotowoltaicznych. Ich działanie jest bardzo proste, gdyż mają gromadzić energię słoneczną, która jest zamieniana na prąd. Pełna instalacja fotowoltaiczna składa się z paneli, inwertera, szyn do montażu na dachu oraz szeregu różnych uchwytów i mocowań. Sercem fotowoltaiki jest inwerter, czyli falownik, który odpowiada za monitoring pracy całej instalacji oraz zamienia prąd stały otrzymywany z paneli

, na prąd zmienny. Zaletą instalacji fotowoltaicznej jest to iż pracuje przez cały dzień, bez względu na warunki atmosferyczne. Nawet w pochmurny dzień panele generują energię, choć jest jej mniej niż w słoneczny dzień. Fotowoltaika w łódzkim jest doskonale rozwinięta, ponieważ działa tu wiele firm, które zajmują się sprzedażą i montażem paneli. Ich właściwy wybór jest bardzo ważny

, ponieważ różnią mocą. Im jest ona większa, tym wydajniej pracują cała instalacja. Również bardzo istotna jest jakość falownika, który odpowiada za bezawaryjność.

W celu wykonania instalacji fotowoltaicznej na dachu domu, trzeba zainwestować sporo pieniędzy. Jednakże jest to jednorazowy nakład, który zwraca się w ciągu kilkunastu lat w postaci znacznie niższych rachunków za energię elektryczną w skali miesiąca.