Choć dziś zakup samochodu nie jest już takim luksusem jak kiedyś, to jednak większość właścicieli dba o swoje pojazdy, żeby jak najdłużej wyglądały jak nowe. Część osób dba o nie samodzielnie, nie wydając na to wiele pieniędzy, a część oddaje samochód w ręce specjalistów.

Czym jest auto detailing?

car detailing w gdańskuDla kierowców i właścicieli samochodów jest wiele rozwiązań mających na celu utrzymanie bądź podniesienie wartości rynkowej pojazdu. Są to najróżniejsze salony i warsztaty oraz sklepów motoryzacyjnych z profesjonalnymi kosmetykami do samochodów. Jeżeli chcemy zabezpieczyć samochód przed uszkodzeniami, to konieczne jest odpowiednie działanie, które przede wszystkim, ma na celu zabezpieczenie powłoki lakierniczej. Pierwsze mechaniczne uszkodzenia uszkodzenia są niemalże od razu widoczne na karoserii, jeżeli nie została ona niczym pokryta w celu zabezpieczenia. Jak wiadomo, producenci do malowania karoserii wykorzystują ekologiczne lakiery na bazie wody. Są one mniej trwałe, zatem bez zabezpieczenia, szybko pokrywają się rysami. Najlepszym rozwiązaniem na skuteczną ochronę karoserii jest car detailing w Gdańsku czy też innym mieści. Celem usług car detailingowych jest podniesienie wartości rynkowej pojazdu w wyniku odpowiednich zabiegów. Jednym z najczęściej wybieranych jest powłoka ceramiczna, którą się równomiernie rozprowadza na wcześniej przygotowanej powierzchni lakierniczej. Po wyschnięciu, staje się ona twarda i odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i nie tylko.

Pierwsze salony car detailngowe pojawiły się w Wielkiej Brytanii, a u nas są one dostępne od kilkunastu lat. Każdy właściciel pojazdu może z nich korzystać, jednakże ze względu  na cenę usług, najczęściej są to kierowcy pojazdów klasy premium oraz modeli luksusowych.