Dla wielu rodziców osobista opieka nad dzieckiem jest priorytetem, dlatego też tak organizują swoje obowiązki, aby mogli pozostać z maluchem do momentu aż nie pójdzie on do przedszkola. Jednak nie każdy ma taką możliwość.

Ile kosztuje pobyt dziecka w żłobku?

żłobek mielecOpieka nad dzieckiem nie jest tania, bo w perspektywie czasu są to setki tysięcy złotych. W pierwszej kolejności jest to koszt żłobka, jeżeli zdecydujemy się tam posłać malucha. Mamy do wyboru placówki państwowe i prywatne. Pierwsze są finansowane z budżetu miasta, a rodzice płacą jedynie niewielką opłatę za kilka godzin dziennie oraz wyżywienie. Jeżeli chodzi o prywatny żłobek Mielec jest miastem, gdzie płaci się za niego od sześciuset do nawet tysiąca złotych za miesiąc plus wyżywienie i dodatkowe zajęcia. Różnica jest duża, ale miejsca w państwowych ograniczonych żłobkach są ograniczone, zatem nie każde dziecko się do niego dostanie. Prywatnych żłobków jest znacznie więcej i mają one dość mocno zróżnicowany profil. W Mielcu znajdziemy żłobki językowe, muzyczne czy plastyczne. Oczywiście poza tematycznymi zajęciami maluchy mają organizowany czas tak samo jak w każdej innej placówce, czyli odbywają się zajęcia sensoryczne, mają czas na zabawę z rówieśnikami czy drzemkę. W czasie pobytu w żłobku dzieci mają zapewnione cztery posiłki, do których zalicza się śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Maluchy są przyjmowane do żłobka od godziny szóstej trzydzieści i mogą być odbierane od trzynastej do siedemnastej.

Z pewnością dla każdego malucha czas spędzony w żłobku jest świetną zabawą, ponieważ mają doskonale zagospodarowany czas. Nie mają okazji się nudzić, bo panie opiekujące się nimi dbają o to, aby niczego im nie brakowało. Żłobek na pewno jest dobrym rozwiązaniem.