Czy kiedykolwiek spotkaliście się ze stwierdzeniem, że zdrowie jest najważniejsze w życiu? Z pewnością jest ono prawdziwe – zdrowy człowiek może pracować, realizować swoje pasje i cieszyć się życiem. Postęp medycyny w ostatnich latach sprawił, że także osoby chore mają więcej swobody i możliwości.

Czym jest koncentrator tlenu?

koncentratory tlenu przenośneW dzisiejszych czasach medycyna i nauki pokrewne rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Dzięki temu wielu pacjentów otrzymuje szansę na odzyskanie zdrowia i w miarę normalne życie. Nawet tak poważne schorzenia, jak choćby problemy z płucami, można obecnie z powodzeniem leczyć. Przydatna jest tutaj tlenoterapia, która wspiera pracę płuc i całego organizmu. Osoby, które wymagają takiej terapii, często poszukują sposobów na prowadzenie normalnego życia. Mogą im w tym pomóc koncentratory tlenu przenośne, czyli urządzenia dostarczające tlen do organizmu. Są one mniejsze i lżejsze od swoich stacjonarnych odpowiedników, dzięki czemu można je zabierać na spacery lub do pracy. Musimy jednak pamiętać, że są one mniej wydajne, dlatego należy je stosować u osób, które mają mniejsze problemy zdrowotne lub zdają sobie sprawę, że ich używanie jest jedynie pomocnicze. Koncentratora tlenu nie musimy napełniać tak, jak butli – produkcja tlenu jest stała, dzięki czemu jego używanie jest korzystne dla naszego organizmu i portfela. Jeśli zaś chodzi o obsługę urządzenia – z pewnością poradzi z nią sobie każdy, nawet osoba starsza.

Każdy z nas chciałby cieszyć się dobrym zdrowiem i sprawnością organizmu przez długie lata. Czasami jednak zdarza się, ze musimy wspomagać się urządzeniami medycznymi. Koncentratory tlenu polecane są wszystkim osobom mającym problemy z płucami i oddychaniem, cierpiącym na nadciśnienie lub bóle sercowe w piersi.