Placówki medyczne podlegają stałym kontrolom i zmianom, które mają na celu usprawnienie obsługi zgłaszających się do nich pacjentów, a także zmniejszenie poziomu wszelkich powikłań powstałych w wyniku hospitalizacji.

Prześcieradła zaliczane do produktów jednorazowego użytku

prześcieradła medyczneJeszcze do niedawna, pielęgniarki i inne osoby na co dzień pracujące w szpitalach, przyzwyczajone były do dezynfekowania takich przedmiotów jak strzykawki, prześcieradła medyczne, czy igły. Stosowane przez nich metody były bardzo nieskuteczne. Obecna organizacja szpitala posiada potężną listę środków medycznych, które nadają się wyłącznie do jednorazowego użycia i gdy ono nastąpi, dany przedmiot musi zostać wyrzucony. Obecnie prześcieradła medyczne dostarczane są do szpitali przez firmy zewnętrzne. Z reguły, większość lekarzy piastujących stanowiska dyrektorskie, decyduje się na zakup prześcieradeł jednorazowych, wykonanych z celulozy. Dedykowane są one szpitalnym izbom przyjęć, przez które każdego dnia przewija się duża liczba osób chorych. A jak powszechnie wiadomo, każdy z nas przenosi na swoim ciele i ubraniu wierzchnim ogromne ilości zarazków. Korzystanie z produktu jednorazowego jest bardzo proste, wystarczy bowiem wziąć do ręki rolkę i pokryć całą kozetkę ściąganym prześcieradłem. Po wizycie pacjenta, dzięki wysokiej plastyczności prześcieradło może zostać złożone, a następnie umieszczone w odpowiednim pojemniku na odpady medyczne. W zależności od grubości i wymiarów tkaniny, ceny mogą się nieco różnić, niemniej nie należą one do wysokich i jest to mały wydatek.

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie sytuacji, w której w sytuacji hospitalizacji zostałby potraktowany sprzętem, który był wykorzystywany przy obsłudze innego pacjenta. Zasady sterylności muszą być zachowane dla naszego bezpieczeństwa.