Styl loft jest dziś bardzo popularny. Polega on na urządzeniu domu czy mieszania w taki sposób, aby było jak najbardziej przestrzenne. Liczy się tu także przestronność, surowa form, wyeksponowane elementy konstrukcyjne. Pojawiają się cegły, stal, drewno. Kolory wybiera się neutralne – szarości, biel, czernie.

Wybieramy przesuwne drzwi loftowe

przesuwne drzwi loftowe w katowicachAby urządzić wnętrze w stylu loft, musimy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim o surowości materiałów. Ściany z cegieł, widoczne belki – o doskonałe pomysły. A drzwi? Wybierając przesuwne drzwi loftowe w katowicach czy każdym innym polskim mieście, musimy szukać takich, które również będą surowe. Nie szukamy tu zdobień, rzeźbień, frezów. Najczęściej wybierane są drzwi w stylu nowoczesnej stoły, przesuwane na metalowej, malowanej proszkowo na czarno, rampie. Jaki to styl nowoczesne stodoła? Wygląd drzwi jest inspirowany, jak nazwa wskazuje, wejściem do tego wiejskiego przybytku – z jedną belką po przekątnej. Jeśli chodzi o typ drewna, często wybierana jest sosna w naturalnym kolorze, choć wielu może wydawać się zbyt jasna. W sprzedaży są także inne typy drzewa, najczęściej postarzane. Wynika to z tego, ze choć styl loft jest nowoczesny i minimalistyczny, nawiązuje on do konstrukcji z początku wieku, dlatego odsłania cegły czy dodaje metal. Inspiruje się fabrykami, halami i tym podobnymi, oczywiście we współczesnym wydaniu. Innym pomysłem są też drzwi z czarnego metalu z mlecznymi przeszkleniami – także oczywiście przesuwne. 

Drzwi przesuwne są bardzo wygodne i efektowne, Doskonale nadają się wnętrz, gdzie chcemy zachować przestrzeń i przestronne przejścia. Pozwalają łatwo odgrodzić wnętrza i łatwo je otworzyć. Jednocześnie same zajmują znacznie mniej miejsca niż drzwi klasyczne.