Początkujący administratorzy serwisów internetowych zwykle zaczynają od postawienia swojej strony internetowej na serwerze, którego zasoby dzielą z innymi użytkownikami. Dzięki temu mogą nauczyć się obsługi narzędzi oraz zacząć rozbudowę swojego portalu. Z czasem jednak wielu z nich przechodzi na bardziej zaawansowane rozwiązania.

Warto zainwestować w nowoczesne serwery wirtualne

tani serwer vpsJeżeli nasz serwer przestaje nam już wystarczać, a nie stać nas jeszcze na wynajem serwera dedykowanego, co jest zawsze dużo droższe, możemy zdecydować się na rozwiązanie pośrednie. Jest nim zastosowanie serwera wirtualnego. Nasze pliki cały czas będą znajdowały się na urządzeniu, z którego korzystać będą też inni użytkownicy, ale nasz system będzie wykrywał naszą część serwera jako osobne urządzenie z przypisanymi do niego zasobami. Oznacza to, ze ruch generowany przez inne witryny nie będzie miał wpływu na szybkość działania naszej strony. To popularne rozwiązanie, jeżeli na przykład prowadzimy niewielki sklep internetowy, w którym posiadamy tylko trochę artykułów i nie potrzebujemy serwera dedykowanego, a jednocześnie chcemy zapewnić komfort użytkownikom kupującym nasze produkty. Obecnie tani serwer VPS to bardzo popularny sposób na hosting. Decyduje się na to wiele firm oraz osoby prywatne, które chcą poprawić działanie swoich serwisów. Dzięki temu jest to teraz możliwe.

Warto zastosować nowoczesne rozwiązania, takie jak na przykład wydzielenie części zasobów serwera do naszej dyspozycji. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale jest znacznie bardziej korzystne niż korzystanie z serwera dzielonego z innymi użytkownikami. Daje nam o wiele większą swobodę działania, szczególnie podczas przechowywania baz danych, które muszą być odpowiednio zabezpieczone.