Okres dorastania jest niezwykle trudnym czasem dla wielu nastolatków. Są oni bowiem niezwykle wrażliwi, często posiadają sporo kompleksów i nieustannie są niezadowoleni ze swojego wyglądu. Nie potrafią zaakceptować swoich wad i starają się je za wszelką cenę zatuszować. Niezwykle ważne jest dla nich, by posiadać liczne grono znajomych i być lubianym przez rówieśników.

Udział w psychoterapii pomocą dla zakompleksionych nastolatków

psychoterapia młodzieży WrocławW tym czasie wielu nastolatków ma problemy z utrzymaniem nerwów na wodzy. Są wybuchowi, targają nimi sprzeczne uczucia, w jednej chwili się śmieją, by za chwilę zalewać się łzami. Jeśli przeżywają jakieś niepowodzenia, są odrzuceni przez rówieśników czy przeżywają nieszczęśliwą miłość często nie radzą sobie ze swoimi emocjami. Czasem różne przeżycia mogą prowadzić do różnego typu zaburzeń, co może w konsekwencji prowadzić nawet do depresji oraz prób samobójczych. Zatroskani rodzice często szukają pomocy u specjalistów, gdy widzą, że z ich dzieckiem dzieje się coś niepokojącego. Pomocna wówczas okazuje się psychoterapia młodzieży Wrocław jest miastem, gdzie mieszka wielu nastolatków, którzy mają problemy emocjonalne. Pomocne dla nich okazują się rozmowy z terapeutą, który ich wspiera i stara się ustalić przyczynę ich problemów. Czasem pomocne okazują się terapie grupowe, gdzie młodzież wspólnie rozmawia o dręczących ich problemach.

Bycie nastolatkiem nie jest łatwe. Jest to czas, kiedy ciało się zmienia, a buzujące hormony sprawiają, że huśtawka nastroju bywa nie do wytrzymania. Często młodzi ludzie nie radzą sobie sami ze sobą, nie są w stanie samodzielnie rozwiązać wielu problemów i czują się zakompleksieni. Warto rozmawiać z dzieckiem jak najczęściej, okazywać mu swoją miłość i budować jego poczucie wartości. Jeśli jednak nie potrafimy dotrzeć do naszego nastolatka warto poszukać pomocy u specjalistów.