Bardzo często, kiedy decydujemy się na wybudowanie domu, w jego projekcie uwzględniamy różne, niestandardowe rozwiązania. Wszystko po to, by nasz dom odpowiadał naszym potrzebom i był jak najlepiej do nich dopasowany. W takich okolicznościach z dużym prawdopodobieństwem będziemy potrzebować, np. firanek na wymiar.

Sklepy z firankami na wymiar

firanki na wymiarNa rynku znajdziemy sklepy, które proponują nam sprzedaż gotowych firan, wyprodukowanych w różnych stylach. Bardzo często w sklepach tego typu mamy też możliwość zamówienia firanki na wymiar, jeśli standardowe produkty nie spełniają naszych oczekiwań. Firanka na wymiar może być zaprojektowana ze względu na niestandardowe wymiary okna, które znajduje się w naszym pokoju, ale również ze względu na styl firany, jaką potrzebujemy do konkretnego pomieszczenia. Decydując się na zamówienie firanki na wymiar, zawsze mamy pewność, że dostaniemy produkt, który będzie w pełni zgodny z naszymi wskazaniami. Możemy więc zdecydować o materiale, z którego ma zostać wykonana firana, o kolorze, w jakim ma zostać ona wykonana, a także o wszelkich dekoracjach, które mają pojawić się na jej powierzchni. Przy zlecaniu zamówienia powinniśmy wziąć pod uwagę to, w jakim stylu będziemy chcieli upinać nasze firany, ponieważ od stylu będzie zależeć to, jaka nadwyżka szerokości firany będzie nam potrzebna do zrealizowania tego upięcia. Musimy bowiem pamiętać, że upinanie firany wymaga od nas układanie jej w różnorodne zakładki.

Jeśli nie wiemy, na co powinniśmy zwrócić uwagę, przy mierzeniu naszego okna, a także przy zamawianiu samej firany, zawsze możemy zapytać specjalisty, który będzie odpowiedzialny za uszycie naszego produktu. Krawcowe zajmujące się szyciem firan doradzą nam najlepsze rozwiązanie, które będzie dla nas satysfakcjonujące.