Soczewki kontaktowe dostępne są generalnie w dwóch wersjach, które umożliwiają albo dzienne zużywanie soczewki, albo też umożliwiają zregenerowanie soczewki i jej dalsze użytkowanie przez dłuższy czas niż jeden dzień – najpopularniejszym produktem tego typu są soczewki tygodniowe. Oczywiście, by możliwe było tak długie użytkowanie soczewek, konieczna jest ich właściwa pielęgnacja.

Płyn do regeneracji soczewek

regenerujący płyn do soczewek opti freeJedną z firm, proponujących nam rozwiązania umożliwiające odpowiednią pielęgnację soczewek kontaktowych jest firma Opti Free, która produkuje różnego rodzaju płyny. Dzięki płynom tego typu możliwa jest właściwa dezynfekcja soczewek i ich dalsze użytkowanie. Jednym z produktów tego typu jest regenerujący płyn do soczewek Opti Free, który otrzymamy w każdym sklepie zajmującym się sprzedażą soczewek kontaktowych, a bardzo często również w różnego typu aptekach i drogeriach. Płyn ten umożliwia nam usunięcie z powierzchni soczewki wszelkich zanieczyszczeń, które dostały się tam podczas jej noszenia lub też zdejmowania. Proces ten jest niezwykle ważny, jeśli chodzi o soczewki wielodniowe, ponieważ daje możliwość zachowania odpowiedniej higieny, która przekłada się na komfort i zdrowe noszenie soczewek w ciągu kolejnego dnia. Płyn produkowany przez Opti Free jest rozwiązaniem doskonałym, jeśli chodzi o pielęgnację soczewek wielodniowych, ponieważ nie tylko dezynfekuje, ale również nawilża ich powierzchnię, co eliminuje możliwość uszkodzenia soczewki, a także pozwala na komfortowe ich noszenie.

Każdy, kto nosi soczewki doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest ich nawilżenie, które redukuje uczucie dyskomfortu soczewki znajdującej się na powierzchni naszej gałki ocznej. Płyn regenerujący od Opti Free gwarantuje nam dodatkowe sześć godzin pełnego nawilżenia soczewki, co zdecydowanie może wydłużyć nasz dzień.