Rodzinne wycieczki rowerowe to naprawdę świetna zabawa. Pamiętam je jeszcze z własnego dzieciństwa, kiedy to rodzice zabierali nas poza miasto, na rowerowe szlaki. Wycieczka przeważnie wiązała się z rodzinnym piknikiem, który był zwieńczeniem wycieczki i chwilą relaksu po wysiłku. Z mężem też chcemy, aby nasza rodzina spędzała czas aktywnie, jednak wydawało nam się,że nasze maleństwo jest jeszcze za małe na samodzielną jazdę rowerową.

Przyczepka dla dzieci

przyczepka thuleNajpierw próbowaliśmy z fotelikiem rowerowym. Jednak jest to nie zbyt wygodna forma podróżny dla dziecka. Ogranicza ruchy dziecka i obciąża sam rower, przez co trudno nim manewrować. Widziałam po minie męża, że taka forma rozrywki rodzinnej wcale nie przypadła mu do gustu. Opowiedziałam o tym znajomej, której rodzina jest mocno nakręcona na aktywne spędzanie czasu. Pokazała mi przyczepkę rowerową w jakiej wożą ich najmłodsze dziecko. To taki trójkołowy wózek mocowany z tyłu roweru, w którym bez problemu dziecko może uczestniczyć w wycieczce. Rowerowa przyczepka Thule, którą posiadają moi znajomi ma wszelkie atesty bezpieczeństwa i jest wyposażona w system szelek jak w wózku spacerowym. Jest również wyposażona w moskitiery, tak istotne, w trakcie przejazdów po lesie. Dodatkowo ma miejsce na bagaż, to wspaniałe rozwiązanie jeśli planujesz rodzinny piknik podczas wycieczki.

Koniecznie musimy kupić taka przyczepkę dla naszej córki. Umówiłam się ze znajomymi, że na próbę pożyczą nam swoją, ale już jestem przekonana, że sprawdzi się idealnie. Rowerów przyczepka Thule pozwala dziecku młodszemu być członkiem wyprawy, bez stresu, czy nie wygodnej pozycji, a w razie potrzeby uciąć sobie drzemkę w wybranym przez siebie momencie momencie, a my nie musimy rezygnować z przyjemności jaka jest jazda rowerem.