Pakowanie karmy dla zwierząt to nie jedyne miejsce wykorzystania foli w rolnictwie, służy ona także do zabezpieczania upraw znajdujących się na polu przed na przykład przymrozkami. czy gradem. Dzięki niej możliwe jest chronienie uprawianych roślin oraz ich dodatkowa pielęgnacja poprzez poprawę warunków termicznych ich wzrostu a także zapobieganie utracie wilgoci.

Otulone grządki czyli ochrona roślin w polu

folia ogrodnicza do uprawNiekiedy można się spotkać z widokiem pola wyłożonego folią ochraniającą znajdujące się na nim uprawy przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Taka folia ogrodnicza do upraw posiada specyficzne właściwości sprawiające, iż idealnie nadaje się do tego typu zadań. Jest ona kupowana w grubych rolkach o określonej szerokości pasującej do ułożenia roślin na polu. Montaż takiej folii odbywa się zazwyczaj w określonych porach roku co ma na celu ochronę między innymi przed mrozem czy silnymi opadami deszczu. Kupując taką folię ogrodniczą warto pomyśleć o zakupie jej większej ilości tak aby w przypadku zniszczenia przez dziką zwierzynę móc natychmiast wymienić uszkodzony fragment folii. Dzięki temu będziemy mogli spać spokojnie bez obawy o nasze uprawy na polu, by później móc się cieszyć z dorodnych upraw. Rolnicy korzystający z takich rozwiązań podkreślają, że dzięki stosowaniu folii na polu każdego roku otrzymują duże plony charakteryzujące się wysoką jakością.

Okrywanie plonów znajdujących się na polach ma na celu ich ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Pomimo iż odpowiednie zabezpieczenie danego pola wymaga dużych nakładów pracy. Chcąc osiągnąć wysokie plony powinniśmy dbać o poziom ich ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi tak by nic nie zakłócało ich prawidłowego wzrostu dającego wysokie zbiory.