Nie każdy z nas chce wystawiać swoją skórę na działanie promieni słonecznych. Potrafią bowiem być one ostre. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do poparzenia słonecznego. Poza tym skóra nadmiernie wystawiana na słońce szybciej się starzeje.

Balsam dający subtelną opaleniznę

balsamy opalająceJednak latem zależy nam na tym, by nasza skóra była choć lekko muśnięta słońcem. Dlatego choć nie decydujemy się na spędzanie godzin na leżaku na plaży, wybieramy inne rozwiązanie. Przykładowo balsamy opalające. Na jakiej zasadzie one działają i jak się ich używa? Tak samo jak zwykłych balsamów. Rozsmarowuje się je na ciele, a po kilku godzinach daje się zauważyć efekt. Z racji tego, że nie jest on zauważalny od razu, należy to robić bardzo ostrożnie. Balsam powinien być rozprowadzany równomiernie. Bowiem to w jaki sposób go nałożymy, wpłynie na końcowy efekt. Jeśli gdzieś będzie więcej balsamu, to wówczas opalenizna w tym miejscu będzie znacznie mocniejsza. Dlatego warto na to zważać i mieć to cały czas na uwadze. Poza tym warstwy balsamu powinny być cienkie, ponieważ nigdy nie wiemy jak nasza skóra na niego zareaguje. Oczywiście takie balsamy latem kupimy dosłownie wszędzie. Nawet w pobliskim sklepie osiedlowym. Jednak warto kupować nie oczami, ale po głębszym zastanowieniu. Musimy przeanalizować jak mocnego efektu oczekujemy, jaki ten balsam powinien być i jaki ma on skład. Na naszym rynku jest wiele balsamów opalających, które mają bardzo naturalne i przyjemne składy bezpieczne dla skóry.

Choć nie chcemy wystawiać naszej skóry na działanie promieni słonecznych, chcemy być choć trochę opaleni. W takiej sytuacji idealnie sprawdzają się balsamy dające lekką opaleniznę. Balsam zatem nie tylko nawilży naszą skórę, ale i da jej piękny karmelowy kolor.