Medycyna naturalna coraz częściej pomaga w wielu schorzeniach cywilizacyjnych. Roślinne ekstrakty pomagają na wiele dolegliwości związanych ze zdrowiem psychicznym i fizycznym. W ostatnich latach bardzo popularne są produkty pochodzenia konopnego. Zarówno w przemyśle spożywczym, kosmetycznym oraz farmaceutycznym konopie i ich pochodne wykorzystywane są do produkcji specyfików i leków.

Produkty konopne w sprzedaży detalicznej

olej konopny sklepOgromnym powodzeniem w przemyśle spożywczym i kosmetycznym cieszy się olej konopny sklep z produktami uzyskiwanymi z konopi siewnych sprzedaje liczne kremy, olejki oraz specyfiki zawierające ekstrakt roślinny. Konopie bogate w bioflawonoidy, sterole, nienasycone kwasy tłuszczowe, a także kannabidiol, wpływają pozytywnie na procesy biologiczne zachodzące w organizmie. Olej konopny może być stosowany w codziennej diecie, a także stanowi doskonałą bazę dla kosmetyków i preparatów kosmetycznych. Suplementowanie oleju pomaga wyregulować procesy biochemiczne zachodzące w komórkach, wpływa pozytywnie na jakość skóry oraz przemianę materii. W sklepie z produktami konopnymi można zakupić oleje pozyskiwane z łodyg roślin, a także kwiatostanów. Olejki pozyskiwane z kwiatostanów w procesie ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla bogate są w bioflawonoidy, a przede wszystkim CBD, które działa przeciwnowotworowo i przeciwzapalnie. Reguluje procesy biochemiczne zachodzące w mózgu, działa przeciwdepresyjnie, pomaga w regulowaniu procesów snu i niweluje wszelkie napięcia i stres.

Prozdrowotne działanie kannabidiolu udowodnione zostało w wielu publikacjach medycznych i coraz częściej stosowany jest w tradycyjnym leczeniu jako terapia uzupełniająca i wspomagająca. Niezwykłe działanie konopi znane jest od wielu lat. Bogactwo witamin i aktywnych związków pływających prozdrowotnie zawartych w olejach i ekstrakcie konopnych pomaga wielu osobom z przewlekłymi chorobami. Dostępność konopi w sklepach stacjonarnych i internetowych umożliwia skuteczne leczenie.