Przeważnie czyszczenie parkietów, paneli czy linoleum nie sprawia kłopotu, bo wystarczy je odkurzyć lub przetrzeć mopem, aby pozbyć się trwałych zabrudzeń. W przypadku wszelkich dywanów i wykładzin trzeba zastosować inne metody.

Gdzie wyczyścić dywan?

pralnia chemiczna RzeszówPojawienie się plam na dywanie nie oznacza, że trzeba go wymienić na nowy, gdyż mamy dostępne przeróżne metody na ich usunięcie. Osoby preferujące naturalne środki czyszczące, mogą próbować wywabić plamy kwaskiem cytrynowym, octem, solą czy sodą oczyszczoną. Równie dobrze można sięgać po ogólnie dostępne w sklepach detergenty do czyszczenia dywanów, które mogą dawać lepsze efekty niż domowe środki. Jednak chcąc mieć naprawdę czysty i świeżo pachnący dywany, należy go oddać do profesjonalnej pralni. Często przychodzą do niej ludzie, których dywany posiadają ciężkie do usunięcia plamy z krwi, soku z buraków czy błota. Usunięcie ich wodą z mydłem czy nawet drogeryjnym detergentem, nie zawsze przynosi pożądane rezultaty. Oddając go do pralni, mamy pewność, że zostanie dokładnie wyczyszczony, odświeżony i również zdezynfekowany. W wielu miastach Polski, poza pralniami dywanów, znaleźć można pralnie chemiczne, które przyjmują do wyczyszczenia odzież z odpowiednim oznakowaniem, a także pralnie mebli tapicerowanych. W każdej z nich wykorzystywane są specjalne maszyny piorąco – czyszczące, a także odpowiednie detergenty, które są przeznaczone do profesjonalnego użytku. Z pewnością nie ma plamy, której nie usuną, dlatego też ich usługi są tak popularne.

Klienci przeważnie samodzielnie dostarczają dywany do pralni, ale wiele z nich oferuje też możliwość ich odbioru od klienta, a po skończonej usłudze dostarczenie w to samo miejsce. W kwestii ceny usługi, to jest ona zależna od wielkości dywanu.

Informacje pochodzą z http://pralnia-perfekt.pl