Fobia społeczna potrafi nie tylko znacząco utrudniać nam codzienność, co wręcz uniemożliwić nam swobodne w niej funkcjonowanie. Ataki paniki przed wyjściem z domu i strach przed każda napotkaną osobą na ulicy sprawiają, że często nie jesteśmy w stanie nawet pracować. Co w takich sytuacjach robić i jak poradzić sobie z tym problemem?

Profesjonalna psychoterapia indywidualna 

indywidualna psychoterapia krakówStrach przed innymi osobami nie bierze się znikąd. Czasami ogranicza się on jedynie do odczuwania lekkiego niepokoju gdy mamy nawiązać rozmowę z osobą nieznajomą, a czasami strach ten urasta do tak dużej rangi, że przed wyjściem z domu dostajemy napadów lękowych, czy nawet ataków paniki. Fobia społeczna potrafi skutecznie zaburzyć nam umiejętność funkcjonowania w społeczeństwie dlatego nie należy jej bagatelizować. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie indywidualna psychoterapia Kraków ma świetnych terapeutów specjalizujących się także w fobiach społecznych. Nasz strach przed innymi przeważnie jest w nas zakorzeniony z powodu traum przeżytych w dzieciństwie bądź okresie dorastania. Nie zawsze jednak dokładnie je pamiętamy, a jak wiadomo aby się z czymś zmierzyć, trzeba wiedzieć z czym walczymy. Psychoterapeuta pomoże nam zlokalizować źródło naszej fobii, a także przerobić traumy z nimi związane, co skutecznie pozwoli nam się wyswobodzić ze strachu przed ludźmi. 

Mogłoby się wydawać, że w momencie gdy mamy fobię społeczną zapisanie się na psychoterapię będzie stanowiło dla nas ogromne wyzwanie. Tymczasem bardzo wielu psychoterapeutów prowadzi obecnie spotkania online. Oznacza to, że możemy zarówno zapisać się jak i uczestniczyć w terapii indywidualnej nie wychodząc z domu, co z pewnością dla wielu osób będzie bardzo pomocną alternatywą, dzięki której poczujemy się pewniej.