Niepełnosprawność ruchowa jest jedną z najczęściej przez nas spotykanych. Widzimy osoby na wózkach inwalidzkich, ludzi chodzących o kulach i poruszających się na skuterach elektrycznych. Często te osoby musiały przejść bardzo długą drogę, by wyjść z domu.

Czy skutery są najlepsze dla niepełnosprawnych?

skutery elektryczne inwalidzkieGdy jakaś osoba traci swoją sprawność, najpierw następuje szok. Ludzie często nie są w stanie się z tym pogodzić. Często jednak nie chcą również walczyć. Załamują się i trzeba od razu udzielić im pomocy. Im bowiem dłużej trwa taki stan, tym gorzej. Dlatego musimy robić wszystko co w naszej mocy, by takim osobom pomagać. W jaki sposób? Zwracając im odrobinę ich dawnego życia. Doskonałym sposobem na to są skutery elektryczne inwalidzkie. W czym są one lepsze od standardowych wózków inwalidzkich? Przede wszystkim nie trzeba ich napędzać siłą własnych rąk. Bardzo często osoby niepełnosprawne mają mało siły w rękach i sprawia im to kłopot. Problemem dla nich jest podjechanie pod górkę i pchanie wózka przez dłuższy odcinek drogi. Taki skuter elektryczny eliminuje te niedogodności. Bez problemu osoba niepełnosprawna może nim podjechać pod górkę i jechać na naprawdę długą przejażdżkę. Poza tym nie potrzebuje pomocy rodziny i przechodniów. Może bowiem wszędzie bez problemu podjechać. To zwraca takim osobom choć część ich dawnej sprawności. Czują one, że mają po co żyć. Mogą wyjść same z domu  i jechać przykładowo do sklepu. Ta teoretycznie niewielka swoboda, może dla tych ludzi być niezwykle ważna.

Dziś bardzo często kupujemy osobom niepełnosprawnym skutery elektryczne. Dają im one namiastkę swobody, którą miały niegdyś. Poza tym nie wymagają napędzania siłą własnych rąk, co jest niesamowicie ważne. Dla takich osób liczy się bowiem również wygoda.