W Białymstoku zdecydowanie nie brakuje lokali gastronomicznych, w których można zjeść smaczne posiłki, przekąski, desery, jak i napić się wyśmienitej kawy oraz herbaty. Warto jednak sprawdzić renomę restauracji, do której się wybieramy. Jeśli cieszy się dobrą opinią, zapewne serwuje dania i przekąski na bardzo wysokim poziomie. 

Co warto zjeść w restauracji

gdzie zjeść w białymstokuLokale gastronomiczne serwują różne potrawy. Jedne restauracje specjalizują się w kuchni włoskiej, inne w kuchni polskiej, a jeszcze inne w kuchni innego regionu. Najważniejsze jest to, aby dania były dobre, ale również przyrządzone ze świeżych składników. Bardzo smaczna jest kuchnia włoska i wiele osób ją lubi. Smakuje nam zarówno dobrze przyrządzona pizza, jak i spaghetti. Wiele osób uwielbia włoskie desery – jak panna cotta czy też tiramisu. Kuchnia polska również ma wielu wielbicieli. Pyszne gołąbki, pierogi czy też kotlet schabowy z ziemniakami to prawdziwe przysmaki. Idąc do restauracji warto zastanowić się co i gdzie zjeść w Białymstoku. Jeśli mamy ochotę na obiad dwudaniowy, z pewnością nie pójdziemy do kawiarni. Do kawiarni idziemy wówczas, gdy mamy ochotę na kawę i słodki smakołyk – ciasto, ciasteczko, rurkę z kremem. Najważniejsze jest to, aby dobrze się zastanowić, na co w danym dniu mamy ochotę. W restauracjach, kawiarniach i barach domowych można zjeść wiele smacznych potraw. Są to zarówno potrawy dietetyczne, jak i zwierające w sobie całe mnóstwo kalorii. 

Wiele osób uwielbia jeść w restauracjach placki po węgiersku z dobrze przygotowanym sosem. Zainteresowaniem cieszą się także zupy – pomidorowa, ogórkowa, ziemniaczana, pieczarkowa. Dzieci uwielbiają rosół, a także naleśniki. Jako dodatek do drugiego dania w restauracjach zazwyczaj można zamówić ziemniaki, ryż, kaszę albo ewentualnie frytki.