Sięganie po naturalne produkty to jedna z najważniejszych kwestii dla osób, które szczególnie dbają o zdrowie. Jakość naturalnych składników jest nie do przecenienia. Zawierają one wszystko to, co potrzebne organizmowi, a w dodatku są łatwo przyswajalne, a czasem nawet mają imponujące właściwości lecznicze, z których warto korzystać.

Noni – naturalny sposób na zdrowie

sok z noniWiele owoców może pochwalić się działaniem antyoksydacyjnym albo wspierającym odporność, ale są też takie, które stanowią prawdziwe combo dobroczynnych właściwości. Takim owocem jest morwa indyjska. To roślina powszechna w Azji, niewymagająca i całoroczna, ale jej siła polega przede wszystkim na tym, że wspaniale działa ona na cały organizm. Sok z noni jest uważany za napój nieomal magiczny. Zawiera on mnóstwo witamin, odżywia cały ustrój człowieka, działa wzmacniająco na układ immunologiczny, likwiduje stany zapalne, działa przeciwbakteryjnie… Z takim działaniem uznawany jest nawet za panaceum. Zwalcza wiele różnych dolegliwości: problemy z jelitami, stawami, nowotworami, alergiami, bólami, a nawet stresem. Lista jest długa, a im więcej badań prowadzi się nad specyfiką noni, tym więcej jego zalet dostępnych jest ogółowi. Z tego właśnie względu warto samodzielnie przekonać się, czy sława noni nie jest przesadzona, zwłaszcza że świetnie sprawdza się ono również w profilaktyce. Nie trzeba używać go w celach leczniczych, warto przekonać się o jego funkcji osłonowej.

Dzienna dawka soku z noni to 40 ml. Jest to porcja wystarczająca, odpowiednia i należy pamiętać, aby jej nie przekraczać. Mimo całego swojego dobrodziejstwa, sok z noni może być nieprzyswajalny przez osoby z chorą wątrobą. Podobnie powinny się mieć na baczności kobiety w ciąży, które nie powinny pić go w ogóle.