Przechadzając się po terenie jakiegokolwiek miasta chcielibyśmy aby było czysto. Chyba nikomu nie sprawi przyjemności spacer po chodniku pełnym śmieci. Na czystość miasta, poza służbami sprzątającymi, wpływ mają także jego mieszkańcy. Miasto powinno zadbać o to, aby mieszkańcy mieli gdzie wyrzucać śmieci. Odpowiednia ilość koszy na śmieci jest bardzo ważna.

Czyste miasto dzięki koszom ulicznym

kosze uliczneŁatwo zauważyć, że w miejscach, gdzie jest dużo koszy jest znacznie czyściej, niż w miejscu, gdzie takich koszy brakuje. Mało jest takich ludzi, którzy wyrzucą śmieci na chodnik, gdy obok mają kosz. Natomiast jeśli tych koszy brakuje, to takie sytuacje, pomimo że i tak nie powinny mieć miejsca, się zdarzają. Kosze uliczne powinny być tak rozstawione na terenie całego miasta, aby niwelować ten problem. Decydując się na zakup takich koszy powinniśmy zwracać uwagę między innymi na trzy aspekty. Pierwszym z nich jest to, aby wybrać taki kosz, który będzie się wpasowywać w krajobraz. Oznacza to, że jeśli na przykład w jakimś parku mamy ustawione ławki wykonane z kamienia, to kosze też powinniśmy wybrać wykonane z tego samego surowca. Drugim czynnikiem jest odporność na uszkodzenia mechaniczne. Taki kosz powinien być możliwie wytrzymały. Ostatnim aspektem jest łatwość opróżniania takich koszy. Najlepszym wyborem są kosze, które posiadają taki specjalny wkład, który można wyjąć z kosza, po to aby go opróżnić.

Koszt zakupu takiego kosza nie jest wysoki. Zwłaszcza gdy kupujemy dużą ilość, ponieważ wtedy możemy uzyskać cenę hurtową. Za jedną sztukę zapłacimy od stu do około trzystu złotych. Cena uzależniona jest od tego jaki model wybierzemy, a także od ilości jaką zamierzamy kupić. Powinniśmy się skontaktować z producentem i z nim dogadać szczegóły zamówienia.