Kupując pędzle zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób będziemy je później pielęgnować. A jest to niesamowicie ważne, ponieważ dbając o stan pędzli, dbamy tym samym również o stan naszej skóry, z którą pędzle mają bezpośredni kontakt. Dlatego zapoznajmy się z zasadami, które pozwolą nam na utrzymanie pędzli w odpowiednim stanie.

Wyjątkowe pędzle dla każdego

zestaw pędzli do oczuDbając o pędzle na pewno warto je regularnie myć. Pamiętajmy jednak o tym, że nie musimy mieć do tego specjalnych preparatów – chociaż takie są dostępne na rynku. Możemy użyć zwykłego mydła i wody. Dzięki temu oczyścimy pędzel z resztek kosmetyków kolorowych i usuniemy z nich bakterie, które się na nich nagromadziły. Nie usuwając zanieczyszczeń, możemy nabawić się naprawdę poważnych chorób, które później będą musiały być leczone u specjalisty. Wobec tego warto regularnie oczyścić pędzle z zalegających resztek. Sposoby pielęgnacji mogą różnić się w zależności od tego, z jakiego włosia mamy pędzle. Nieco innego traktowania wymagają pędzle z włosia naturalnego, a innego z włosia syntetycznego. Dlatego najpierw dokładnie określmy, z jakimi pędzlami mamy do czynienia, by nie zniszczyć ich przy pierwszym czyszczeniu. Jednak w większości przypadków okazuje się, że woda i mydło są tutaj wystarczające i nie warto sięgać po inne specyfiki, ponieważ ich zakup może być sporym wydatkiem i może okazać się, że kupiony specyfik wcale nie ułatwia czyszczenia. Czyszczenie pędzli jest takie samo w przypadku różnych modeli, więc nie jest ważne, czy planujemy oczyścić zestaw pędzli do oczu czy pędzle do konturowania twarzy.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnych pędzli, pomyślmy o tym, w jaki sposób będziemy je później czyścić. Okazuje się, że sposobów czyszczenia jest tak wiele, jak modeli pędzli i warto wybrać takie, które będą jak najłatwiejsze dla nas do czyszczenia. Na pewno nam się to uda, więc warto rozejrzeć się za sprawdzonymi modelami.