Nie ma nic gorszego niż utknięcie na parkingu, ponieważ akumulator postanowił odmówić posłuszeństwa bez uprzedzenia. Z czasem akumulatory zaczynają się zużywać i trzeba je wymienić. Możesz oczywiście korzystać z akumulatora do samego końca, jeśli tak się stanie, ale czy nie byłoby łatwiej w pierwszej kolejności przygotować się z wyprzedzeniem aby uniknąć kłopotów ? Oto kilka kroków, które możesz okresowo poczynić w celu sprawdzenia, czy akumulator jest już zużyty, czy też nie. 

Kiedy oddać zużyty akumulator do skupu

skup zużytych akumulatorówWiele czynników może być potencjalnymi oznakami wskazującymi na to, że akumulator nadaje się do tego, aby go oddać na skup zużytych akumulatorów. Najpierw sprawdź, czy pojazd jest wyłączony, a klucze zostały usunięte. Zapewni to, że nie będzie pobierana żadna dodatkowa energia elektryczna, gdy będziesz znajdował się pod samochodem, a silnik pojazdu nie będzie działał i generował ciepło, gdy będziesz dłubał pod maską. Następnie znajdź akumulator, lokalizując czarne pudełko i przymocowane do niego dwa kable elektryczne. Jeden kabel powinien być czerwony, a drugi kabel powinien być czarny. Czasami samochody mają dodatkowe pokrywy na akumulator, aby chronić je przed działaniem niekorzystnych czynników. Zwykle akumulatory są zlokalizowane gdzieś w pobliżu przodu i wzdłuż jednej ze stron pojazdu. Sprawdź instrukcję obsługi, jeśli nie jesteś w stanie znaleźć akumulatora za pierwszym razem. 

Najpierw spójrz na akumulator i spróbuj ustalić, czy jest nie tak. Może to obejmować złamanie jednego z przewodów łączących akumulator, wyciek płynu z akumulatora, przebarwienia, nadmierne ilości korozji na zaciskach lub wybrzuszenia w obudowie.  Zachowaj szczególną ostrożność podczas dotykania akumulatora, zwłaszcza jeśli  kabel jest uszkodzony.