Niektórym osobom kwestia ogrzewania spędza sen z powiek. W szczególności związane jest to z kosztami jakie niestety musimy ponosić każdego roku. Przez wiele lat w kwestii ogrzewania mieliśmy do wyboru w zasadzie tylko drewno lub węgiel. Na dzień dzisiejszy na składach materiałów opałowych znaleźć można różnego rodzaju pellety, ekogroszek oraz brykiet torfowy.

Skuteczne ogrzewanie ekogroszkiem

ekogroszek z wesołejPrzez dziesiątki lat bardzo drobne odmiany węgla oraz miał nie sprzedawały się zbyt dobrze. Wynikało to po prostu z tego, że w klasycznych piecach centralnego ogrzewania takie materiały nie spalały się zbyt dobrze i po prostu po zasypaniu lądowały w popielniku. Jednak ktoś w końcu dojrzał potencjał w takich odpadach węglowych i postanowiono wybudować nieco zmodernizowaną odmianę kotła, w którym możemy takie substancje spalać. W ten sposób powstał kocioł zasypowy z podajnikiem, do którego można było wsypywać ekogroszek. Obecnie coraz więcej osób przejawia zainteresowanie takimi rozwiązaniami ze względu na cenę. Sporo osób pyta również o dobry ekogroszek z wesołej. W tejże kopali wydobywa się bardzo dobrej jakości węgiel. Kaloryczność ekogroszku, który z takiego węgla powstaje przekracza 24 MJ/kg. Jest to więc doskonały wynik, który sprawia, że ekogroszek ten zalicza się do materiałów opałowych najbardziej kalorycznych. Obecnie ten rodzaj ekogroszku możemy zakupić w wielu marketach ale ostrzegam, że w jesieni bardzo szybko znika on z półek sklepowych.

Niekiedy takie rodzaje ekogroszku spotkać można również na składach materiałów opałowych. Jeśli ich tam jednak nie znajdziemy to warto sprawdzić oferty w Internecie. Niektóre sklepy internetowe oferują sprzedaż takiego ekogroszku drogą elektroniczną. Należy jednak pamiętać, że w takim wypadku konieczne będzie doliczenie kosztów wysyłki.