Statystyki pokazują, że nawet 80% wszystkich rodziców posyła swoje pociechy do przedszkola. Jest to placówka nieobowiązkowa, która jest przygotowaniem dzieci do pójścia do szkoły podstawowej. Uczęszczanie do przedszkola można rozpocząć już od wieku trzech lat.

Czy warto zapisać dziecko do przedszkola językowego?

profesjonalne przedszkole językowe - MokotówZapisy do przedszkoli prowadzone są zawsze na początku roku za pomocą specjalnego ogólnopolskiego systemu. Rodzice online składają wszystkie niezbędne dokumenty oraz uzupełniają wniosek o przyjęcie dziecka do konkretnej placówki przedszkolnej. Decyzja o przyjęciu dziecka do przedszkola otrzymują kilka tygodni później, zatem mają czas na przygotowanie malucha do pierwszego dnia w przedszkolu. Do wyboru mają standardowe przedszkola ogólne, a także profilowane, z których najpopularniejsze są językowe. Do takich przedszkoli najczęściej zapisują dzieci rodzice, którzy posługują się w domu przynajmniej dwoma językami. Z pewnością w takim oddziale będzie znacznie więcej nauki języka poprzez zabawę, dzięki czemu maluchy automatycznie zapamiętują słowa, zwroty przecież gramatyka. Jeżeli interesuje nas profesjonalne przedszkole językowe – Mokotów jest dzielnicą stolicy, w której znajduje się kilka takich placówek. Poza większą ilością nauki języka obcego oraz porozumiewaniem się z dzieckiem w dwóch językach, wszystkie pozostałe zajęcia wyglądają identycznie jak w innych przedszkolach. Jednakże koszt pobytu dziecka w takim przedszkolu jest znacznie droższy niż w zwykłym.

Przedszkole dla większości dzieci jest miejscem, gdzie mogą miło spędzić czas ze swoimi kolegami i koleżankami, a także skutecznie rozwijać swoje nowe umiejętności. Maluchy w trakcie pobytu w przedszkolu mają zapewnione pełne wyżywienie oraz profesjonalną opiekę doświadczonych opiekunek.