Nie każdy kto zaliczył egzamin na prawo jazdy potrafi dobrze jeździć, ponieważ czasem jego zaliczenie jest kwestią szczęścia czy lepszego dnia. W ciągu kursu nie można zdobyć doświadczenia, bo trwa on za krótko, ale można się nauczyć poprawnie jeździć.

Czego się nauczymy na kursie prawa jazdy?

kurs na prawo jazdy krakówZapisanie się na kurs prawa jazdy jest początkiem nauki, która zakończy się wewnętrznym egzaminem organizowanym przez Ośrodek Szkolenia Kierowców. Szkolenie trwa łącznie sześćdziesiąt godzin, w przypadku prawa jazdy na samochód osobowy i dzieli się na dwie części. Pierwsza dotyczy teorii, gdzie kursanci muszą zaliczyć trzydzieści godzin wykładów na temat przepisów kodeksu ruchu drogowego i typowych sytuacji, które mogą spotkać każdego kierowcę podczas jazdy. Na drugiej części, kursanci są zabierani przez instruktorów na ulice miasta, gdzie uczą się wszystkich wymaganych umiejętności. Pierwsze godziny odbywają się najczęściej na placu manewrowym, gdyż tam przyszły kierowca może się bezpiecznie nauczyć podstawowych czynności takich jak ruszanie, zatrzymywanie się czy wykonywanie jazdy po łuku w obu kierunkach. Dopiero po kilu godzinach ćwiczeń, instruktor zabiera kursanta na ulice, gdzie musi on nauczyć się całej reszty umiejętności. Jeżeli potrzebny nam jest rzetelny kurs na prawo jazdy Kraków jest miastem, gdzie Ośrodki Szkolenia Kierowców mają najlepsze opinie. Im lepiej kursant jest przygotowany do egzaminu państwowego, tym większe ma szanse na jego szybkie zaliczenie już za pierwszym podejściem.

Statystyki pokazują, że zaledwie co dziesiąty kursant zalicza egzamin za pierwszym razem, a cała reszta musi się zmagać z poprawkami. Nie jest łatwo zaliczyć prawo jazdy, ale za to łatwo je stracić, więc lepiej dobrze się przygotować i przestrzegać przepisów.