Postanowiliśmy któryś weekend poświęcić na odwiedziny u mamy i pomoc w posprzątaniu jej ogrodu. Trochę tego wszystkiego było, liści było pełno, a ona nie miała sama już siły na to wszystko. Jej hurtownia była cały czas w ruchu, więc większość czasu spędzała w pracy, niestety. Akurat musieli ustalać w pracy nowy cennik, bo przyszedł nowy towar.

Gabiony do ogrodu?

GabionyW weekend więc tylko nas wpuściła, porozmawialiśmy dosłownie chwilę, i musiała już tam jechać. Zawsze podziwiałam jej ogrodzenie gabionowe i trułam mężowi, że też chcę takie mieć u siebie. On uważał, że to strata pieniędzy, bo teraz mamy dużo wydatków, no ale jakby się chciało, to przecież dałoby radę. Na pewno ich cena nie jest taka wysoka, jak on uważa. Jemu to w ogóle zawsze wszystko przeszkadza, i nie lubi zakupów, ani montowania czegokolwiek. Mimo, że ma pracę jako producent takich różnych matriałów, więc mało nie zarabia. Jak ostatnio zamówiłam szafę, to z koleżanką ją składałam po kryjomu, aby zdążyć zanim on wróci. Muszę coś w nim zmienić, bo kiedyś się pogryziemy. Ja pragnę zmian, a on to by stał w miejscu cały czas. No ale dziś się nie będę nim przejmować, zajmę się pomocą mojej zapracowanej mamie. Mama ma też kosze gabionowe, które zwracają uwagę, już z ulicy jak się idzie. Bo podobno jak je zrobiła, to od razu sąsiadka zauważyła, i wypytywała co to jest. Nie wiedziała, co to są gabiony, więc mama musiała jej dokładnie wszystko rozrysować. Ludzie to zawsze się interesują nie tym, czym powinni.

U nas w sąsiedztwie też od razu jak ktoś coś kupi lub zrobi, to zaraz wszyscy wiedzą. Ja tego nie rozumiem, bo nigdy mnie nie interesowało zaglądanie komuś za płot i komentowanie, że dorobił się na coś nowego i ciekawe skąd. Ludzie są na prawdę zawistni i wszystko robią z zazdrości. Zamiast zająć się planowaniem swojej przyszłości, to wchodzą komuś z buciorami w ich życie.

Gabiony do ogórka znaleźliśmy na: http://gabionyogrodzenia.com.pl