Medycyna idzie wciąż na przód co bardzo nas cieszy a co za tym idzie również szpitale, gabinety medyczne oraz wszelkiego rodzaju kliniki są wyposażone w niezbędny sprzęt nie tylko ten tarujący życie, ale również w sprzęt ułatwiający pracę. Co może być bardzo praktyczne i pomocne w szpitalach i domach opieki?

Wózek oddziałowy niezbędny do pracy

oddziałowe wózkiKiedy trafiamy do szpitala zazwyczaj dzieje się z nami coś niedobrego. Chcemy zatem być pod właściwą opieką lekarzy oraz pielęgniarzy, którzy przez czas pobytu odpowiedni się nami zaopiekują. Dużą rolę w sprawowaniu opieki nad pacjentami stanowi sprzęt medyczny, który ratuje życie ale także drobniejsze asortymenty szpitalne, które ułatwiają pracę a co za tym idzie, szybsze przemieszczanie się po oddziale, od jednego pacjenta, do drugiego. Do takiego sprzętu można zaliczyć oddziałowe wózki, które są niezbędne jeżeli zależy nam na czasie, oraz na tym by nie trzeba było się cofać. Czym charakteryzują się te wózki? Wózki te są zazwyczaj lekkie, wielofunkcyjne oraz lekkie co sprawia, że można nimi przemieszczać się z Sali do Sali. Zazwyczaj wyposażone są w worek foliowy na brudną pościel który ma dodatkowo przykrycie. Posiada nierdzewne tace, które łatwo jest wyjąć oraz inne pojemniki. Posiada tez druciany kosz zamontowany z boku. Wózek posiada cztery kółka, które poruszają się w każdą stronę a dwa z nich mają dodatkowo blokadę. Posiada on różne funkcje. Z racji na to, że posiada dużo miejsca oraz różnego rodzaju pojemniki, zawartość wózka można dobrać pod pacjentów leczących się na oddziale.

Wózek oddziałowy jest wózkiem wielofunkcyjnym. Można na im przewozić czystą pościel, brudną zaś umieścić w workach z pokrywą na boku wózka. Można również wykorzystać je do pobrań krwi i wielu innych rzeczy. Ich wielofunkcyjność sprawia, że w krótkim czasie można dotrzeć z odpowiednia pomocą do różnych pacjentów, mając wszystkie potrzebne rzeczy przy sobie.