Czystość pomieszczeń, w których przebywamy jest pożądana przez większość z nas. Jednak nie każdy lubi lub potrafi skutecznie sprzątać. Wbrew pozorom ta czynność nie jest prosta, ale przede wszystkim wymaga zastosowania odpowiednich środków.

Jakie środki stosują firmy sprzątające?

chemia dla firm sprzątającychW warunkach domowych przeważnie odkurzamy podłogi, ścieramy kurze i czyścimy blaty oraz meble. Bywa, że to wystarczy, ab mieszkanie wyglądało na czyste, jednak bywa też inaczej. Przeważnie winą za taki stan jest niewłaściwe wykonywanie czynności i stosowanie niewłaściwych detergentów. Chemia dla firm sprzątających znacznie różni się jakością od tej, którą znajdziemy we wszystkich drogeriach czy sklepach ze środkami chemicznymi dla gospodarstwa domowego. Przede wszystkim są one bardziej skoncentrowane, mają więcej aktywnych substancji oraz sprzedawane są w większych pojemnościach z uwagi na częste stosowanie. Najczęściej są wykorzystywane płyny do mycia różnego rodzaju podłóg, ręcznego prania dywanów czy nabłyszczania parkietów, paneli lub innych rodzajów powierzchni. Zakres usług sprzątających jest bardzo szeroki, zatem firmy sprzątające muszą dysponować szerokim asortymentem środków czyszczących. Na pewno są to płyny do mycia okien, środki do czyszczenia i odkażania blatów kuchennych, pianki lub mleczka do kuchenek i piekarników, a także detergenty do zadań specjalnych, czyli usuwania kamienia, osadu z mydła i rdzy. Większość produktów czyszczącym ma postać płynu, mleczka, spray’u, żelu czy piany.

Dla firm sprzątających bardzo duże znacznie ma jakość i skuteczność działania danego środka chemicznego, ponieważ ich usługi muszą być świadczone szybko i sprawnie. Tu nie ma miejsca na powtarzanie czynności, zatem wybrany detergent musi spełniać oczekiwania.