Alga, jaką jest chlorella, posiada wyjątkowe wartości odżywcze, dzięki czemu wykazuje właściwości zdrowotne. Jest skutecznym środkiem na odchudzanie, poprawia metabolizm, usprawnia funkcjonowanie układu pokarmowego. Alga rośnie w słodkowodnym zbiornikach, jest cennym źródłem chlorofilu. Dzięki niemu charakteryzuje się zielonym kolorem i wyjątkowymi właściwościami.

Prozdrowotne właściwości chlorelli

chlorella dawkowanieZawiera aminokwasy, kwasy nukleinowe, witaminy oraz minerały. Wspomaga regenerację organizmu, a jednocześnie wykazuje właściwości detoksykacyjne. Jest ona doskonałym sposobem na to, by wzmocnić organizm, usprawnić jego funkcjonowanie. W wielu dobrych sklepach oferowana jest wysokiej jakości chlorella Dawkowanie produktu warto zacząć od małych porcji, stopniowo zwiększając ich ilość. Chlorella dostępna jest zarówno w wersji sproszkowanej, jak i tabletek, co sprawia, iż każda osoba może wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Chlorella oczyszcza organizm, chroni wątrobę. Skutecznie pozbywa się z organizmu metali ciężkich, pestycydów oraz innych szkodliwych substancji. Jest ona doskonałym sposobem na poprawę funkcjonowania układu immunologicznego. Stymuluje produkcję białych komórek krwi, które chronią organizm przed bakteriami i wirusami. Zapobiega anemii, a także niedoborom innych składników odżywczych. Zawiera także glikoproteiny, które wykazują działanie przeciwzapalne, obniżają ciśnienie krwi i cholesterolu. Chlorella pomaga w utrzymaniu dobrej mikroflory jelitowej, poprawia wchłanianie składników odżywczych. Usprawnia trawienie, likwiduje zaparcia, zmniejsza ilość gazów jelitowych, skutecznie walczy z dolegliwościami dotyczącymi układu pokarmowego.

Z powodzeniem mogą sięgnąć po nią osoby, które chcą poprawić jakość swojego życia, dostarczyć sobie energii, a także oczyścić organizm. Świetnie sprawdza się jako środek wspomagający różnego rodzaju diety, pomaga pozbyć się nadmiernej masy ciała. Skutecznie walczy z nadwagą, a jednocześnie przyspiesza wydalanie związków toksycznych z organizmu.