Chińska porcelana jest znana na całym świecie i uznawana za niezwykle cenną. Mało kto wie, że Włosi również tworzą swoją własną porcelanę, która również prezentuje świetną jakość. Czuć z niej nutę południowego klimatu, a pice herbaty z takiej filiżanki kojarzy się z upalnym dniem w Rzymie. Myślę, że taka porcelana jest bardzo ciekawym zamiennikiem chińskich filiżanek i wazonów.

Jak wygląda włoska porcelana?

porcelana włoskaWygląd porcelany jest bardzo zróżnicowany, a to jest właśnie w tym wszystkim najciekawsze. Porcelana włoska może przyjmować różne kształty. Zdarza się, że filiżanka wygląda zupełnie tradycyjnie, ale na przykład podstawka do niej jest trójkątna. Tak samo jest ze zdobieniami. Niektóre rzeczy są bez zdobień. Inne mają dużo, ale są one umieszczone w bardzo luźny sposób. Na włoskiej porcelanie znajdziemy odniesienia do wielu rzeczy, na przykład Rzymu, Sycylii, a także kultury starożytnych Rzymian. Nie można powiedzieć o tej porcelanie, że nie jest urokliwa. Wiele osób niezwykle docenia ją za niepowtarzalność, a także dynamiczne zmiany w stylu. Inni kupują włoską porcelanę w stylu klasycznym i również nie widać z tego powodu ich niezadowolenia. Zestawy porcelanowe podobają się każdemu, dopasowując się do wszystkich stylów. Najbardziej polecam wybrać się do Włoch, gdzie można samodzielnie wybrać i przetestować daną porcelanę. Włosi mają świetną kawę, więc będzie to pretekst do zakupu.

Porcelana o której mowa najczęściej wytwarzana jest w Rzymie lub Mediolanie. Są to miasta tak znane na świecie i doceniane w branży mody, że możemy być pewni wysokiej jakości wyrobów. Doskonale wpisują się w kanony tego, co jest obecnie mile widziane w domach. Można mieć zarówno bogate, zdobione rzeczy, jak i zupełnie minimalistyczne. Od nas wszystko zależy.