Jeszcze do niedawna uważałam, że te wszystkie szkolenia, jakie musimy odbywać w miejscu pracy są kompletnie bezużyteczne. Rozumiem, że pracuję w zakładzie przetwórstwa chemicznego w warszawie i mamy w swoich magazynach różne niebezpieczne substancje, ale my- pracownicy biurowi- nie mamy z nimi żadnej styczności.

Kontrola inspektora pracy nic nie wykazała

kontrola inspektora pracyJedyny moment kiedy się z nimi spotykamy to wtedy kiedy dostajemy faktury za ich zakup i nigdy więcej. Moim zdaniem szkolenia BHP przez Internet w zupełności by wystarczyły. Podstawowe informacje każdy z nas ma, a o resztę niech się martwią nasi chemicy i pracownicy laboratoryjni, bo my tam do ich miejsca pracy nigdy nie zaglądamy. Część produkcyjna jest od nas oddzielona potężnymi, mocnymi drzwiami, więc nie ma możliwości, że coś się do nas przedostanie. Szkolenia bhp online mi pomogły, ale jakoś nie chciałam zagłębiać się w tym temacie. Wiedza ogólna jest wystarczająca i najbardziej uniwersalna, bo zawsze się przyda, nie tylko w moim zakładzie pracy, podobnie jak szkolenia p.poż., choć w tym przypadku przydała się nam ostatnio bardziej specjalistyczna wiedza. Okazało się, ze jedna z faktur nie pokrywała się z zamówieniem- jedna nazwa się nie zgadzała, a my w biurze nie wiedzieliśmy, czy jest ktoś się pomylił i zrobił literówki, czy to jest jakaś inna substancja. Czasem jedna literka dużo zmienia w chemii. Mój kolega z biura poszedł więc do chemików, żeby zapytać, która nazwa jest prawidłowa. Kiedy już wychodził wydawało mu się, ze zobaczył iskierkę przy jednym z pojemników. Podszedł bliżej i zauważył niewielki ogień. Wiedział jednak co robić, zawołał specjalistów, a w międzyczasie zajął się zabezpieczaniem terenu przed rozprzestrzenianiem się ognia. Dzięki niemu nie doszło do tragedii. Gdyby nie specjalistyczne szkolenia p.poż. To nie wiedziałby co robić, a tak wszystko skończyło się dobrze. Wiedzieliśmy, że po takim incydencie na pewno przyjdzie  do nas kontrola inspektora pracy, więc sprawdziliśmy zakres kontroli inspekcji pracy, żeby się przygotować. Na szczęście, wszystko poszło gładko, a my dostaliśmy pozytywną ocenę.

Najwidoczniej dobrze się przygotowaliśmy. Nasz szef zamówił teraz doradztwo ADR, żeby przeszkolić nas także w zakresie transportu materiałów, gdybyśmy kiedyś odbierali towar za chemików. Wtedy każdy z nas będzie przygotowany na każdą ewentualność.