W obecnych czasach posiadanie własnego domu czy mieszkania jest priorytetem dla wielu młodych osób. Lokale z rynku wtórnego są znacznie tańsze, ale ich stan nie zawsze spełnia oczekiwania przyszłych lokatorów. Natomiast nowe domy mogą być zaaranżowane pod klienta.

Czym są domy szeregowe?

kompleksowa budowa domów szeregowychNowe budownictwo cieszy się coraz większą popularnością, gdyż dostępne jest w atrakcyjnych cenach. Najwięcej jest budowanych małych i średnich domów, które idealnie się nadają dla rodzin z dziećmi czy młodych małżeństw. Niewiele osób decyduje się na samodzielną budowę domu, pomimo, że jest to najtańsze rozwiązanie. Przeważnie są kupowane domy od deweloperów lub prywatnych firm budowlanych. Inwestorom jest taniej wybudować kilka jednakowych domów stojących na jednej działce niż każdy w innym stylu, dlatego bardzo popularna jest kompleksowa budowa domów szeregowych. Jak sama nazwa sugeruje, są to domu stojące obok siebie, które są połączone ze sobą ścianami bocznymi. Każdy z nich stanowi odrębny budynek, ale stykają się ze sobą, stoją na jednej działce oddzielonej ogrodzeniem od każdego budynku i mają wspólną drogę dojazdową. Domy szeregowe są identyczne pod względem konstrukcyjnych i projektowym, ale każdy z nich ma oddzielną kanalizację, podłączone media cy elektrykę. Domy szeregowe są idealne dla osób lubiących mieć stały kontakt z sąsiadami i ceniącymi niewielką przestrzeń wokół domu. Przeważnie każdy budynek ma wydzielone kilka arów wokół domu, z czego z tyłu znajduje się niewielki ogródek.

Nie każdemu będzie odpowiadać dom szeregowy, gdyż nie daje on lokatorom intymności i kameralnej atmosfery ze względu na bliskość sąsiedniego domu. Przeważnie decydują się na nie duże rodziny, które wykupują od razu kilka domów, aby mieszkać blisko siebie.