Krzyżówki roślin i krzewów dają czasem ciekawe rezultaty. Pochodzenie jagód o wdzięcznej nazwie Aurora, związane jest z terenem Rosji oraz Japonii. Sama odmiana jagód Aurora powstałą w Kanadzie po skrzyżowaniu genów jagód japońskich i syberyjskich. Kamczacki krzew daje duże owoce i co ważniejsze, szybko rośnie na plantacjach.

Aurora jako duży krzak jagodowy

jagoda kamczacka auroraDuże i szybko rosnące krzewy jagodowe pochodzą z Kanady, lecz ich geny wywodzą się z jagód kamczackich (syberyjskich) i Japońskich. Różnią się znacząco od pospolitych jagód leśnych. Przede wszystkim twórcom tej odmiany przyświecał jeden cel: stworzenie krzewu, który będzie szybko rósł na plantacjach i ogrodach przydomowych. Smak, jaki posiada jagoda kamczacka Aurora jest również wyśmienity. Koneserzy owoców chwalą te jagody za duże i soczyste owoce, po które niekoniecznie trzeba się schylać, jak po krzaczki runa leśnego. Wyhodowanie jagód we własnym, przydomowym ogrodzie nie jest proste. Wymagają one specyficznych warunków, leśnego podłoża. Dlatego Aurora jest wymarzonym gatunkiem dla wszystkich wielbicieli fioletowych, kulistych owoców. Kształt jagód Aurora jest dość zadziwiający: są wydłużone, a tym samym mają więcej soków i są bardziej wydajne niż niewielkie, drobne jagody z leśnych krzaczków wchodzących w skład runa. Takie owoce nadają się do rozmaitych potraw i deserów.

W ogrodzie otaczającym dom warto zasadzić drzewka i krzewy owocowe. Coraz popularniejsze są krzewy kanadyjskiej odmiany o wdzięcznej nazwie Aurora. To mieszanka genów jagód syberyjskich z Kamczatki oraz z Japonii. W ten sposób powstał krzew jagodowy o dużej odporności na zmiany pogody. Aurora może rosnąć w ogrodzie lub na plantacji, gdzie właścicielom zależy na szybkim wzrośnie krzewów i bujnym owocowaniu.