Moi rodzice mają w swoim garażu samochód, którego już się nie produkuje. Gdy tylko tata pojawia się nim na zlocie zabytkowych aut, wszyscy zwracają uwagę tylko na jego auto. Nic więc dziwnego, że ojciec chciał go jeszcze bardziej wyróżnić z tłumu, bo popularność auta nie ustawała. Dlatego poprosił mnie, bym kupiła mu tablicę rejestracyjną z niezwykłym napisem.

Gdzie można kupić nietuzinkową tablicę rejestracyjną?

tablice z napisemPodkład, czyli kolor, który ma mieć nowa tablica, musiała pasować od unijnych standardów, dlatego wybraliśmy tablicę do złudzenia przypominającą zwykłą. Ma ona także flagę Unii Europejskiej, więc przynajmniej w ten sposób się nie wyróżnia. Co do napisu, w miejscu, gdzie zwykle są wytłoczone litery i cyfry oznaczające przynależność auta do jednego z województw, my wybraliśmy napisać „Uwaga! Zabytek”. Nie jest to, może, szczyt oryginalności, jednak na pewno robi wrażenie. Literki mają także czarną obwódkę, by nie rzucały się w oczy, a jednocześnie, by każdy widział, że nie jest to zwykła rejestracja samochodowa. Tablice z napisem kiedyś były jeszcze popularniejsze i niemal każdy chciał mieć swoją, najlepiej z bardzo osobistym napisem. Jako że nasze auto jest zabytkiem i pojawia się tylko w miejscach, gdzie spotykają się pasjonaci zabytkowych aut, nie musimy obawiać się o to, że łamiemy prawo, bo nasz samochód często jest przywożony na lawecie, ze względów bezpieczeństwa. Nową tablicę zamówiłam przez Internet, więc nie było problemu ze wskazaniem, jak powinna wyglądać tablica.

Mimo że samochód jest sprawny, warto przywieść go za pomocą lawety lub poprzez holowanie, by wzbudzić zachwyt obserwatorów. Tablice z napisami są na pewno dobrym sposobem na wyróżnienie się i na zabawne zaakcentowanie swojego przywiązania do auta. Koszt zakupu nie jest duży, a na pewno dedykowana blacha spodoba się każdemu.