Tani leasing aut

Usługi leasingowe są dobrze znane na naszym rynku, ponieważ są dostępne już od wielu lat. Cieszę się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, gdyż to oni z nich najczęściej korzystają. Jest to doskonała alternatywa dla wynajmu.

Jaki samochód można wynająć?

leasing ciężarówekObecnie na rynku znajdziemy nawet kilkaset wypożyczalni samochodów, które zlokalizowane są we wszystkich dużych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach. I popularność głównie wynika z elastycznych usług oraz możliwości szerokiego wyboru pojazdu. Jednakże skorzystanie z nich może się wiązać z wysokimi kosztami, szczególnie w przypadku długiego korzystania z pojazdu. Znacznie korzystniejsze jest leasing niektóre koszt można sobie zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności. Ponadto w przypadku leasingu, po zakończonej umowie pojazd może zostać własnością przedsiębiorcy. W przypadku wypożyczalni, nie ma takiej możliwości. Warto zauważyć, że możliwy jest leasing ciężarówek, aut dostawczych czy też samochodów osobowych. Jeżeli chodzi o długość trwania umowy leasingowej, to przeważnie trwa ona od pięciu do dziesięciu lat. W tym okresie przedsiębiorca opłaca stałe, miesięczny raty leasingowe, które przeważnie są niższe aniżeli miałby wziąć kredyt i kupić samochód. To, co wyróżnia leasing od innych usług, to to, że w trakcie trwania umowy leasingowej, właścicielem środka trwałego jest firma leasingowa, czyli leasingodorca. Po jej zakończeniu, najczęściej leasingobiorca wykupuje pojazd na własność.

Niewątpliwą zaletą leasingu jest to, że można korzystać z dowolnego środka trwałego od razu po podpisaniu umowy, bez konieczności jego zakupu. W tym przypadku koszt zakupu ponosi leasingodawca i na tej podstawie jest jego właścicielem do zakończenia umowy.