Parkowanie samochodu przy ulicy pod gołym niebem, zawsze się wiąże z ryzykiem uszkodzenia karoserii. To może sporo kosztować, gdyż rysy i wgniecenia wymagają fachowej usługi. Z tego względu spora części właścicieli aut buduje sobie garaże.

Ile kosztują blaszane garaże?

garaż blaszany halaProducenci garaży samochodowych oferują swoim klientom kilka, sprawdzonych rozwiązań, które sprawdzą się w każdym przypadku. Garaże  murowane są na pewno najlepszym pomysłem, ale też sporo kosztują i wymagają wykonania specjalistycznych prac budowlanych. Zapewniają najwyższe bezpieczeństwo i ochronę, za którą trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Znacznie taniej jest postawić garaż blaszany hala tego typu sprawdzi w przypadku samochodów osobowych oraz dostawczych. Jeżeli chodzi o rozmiar garażu, to przeważnie dostępne są jedno lub dwustanowiskowe. Nie bez powodu są nazywane halą garażową, ponieważ stanowią zamkniętą, pustą przestrzeń z blaszanymi ścianach i dachem. Co prawda dzisiejsze modele garaży znacznie się różnią od tych, które były dostępne jeszcze kilkanaście lat temu, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Jeżeli chcemy w nim majsterkować przy samochodzie w ciągu roku, to najlepiej wybrać model ocieplony specjalną włókniną. Oczywiście nie montuje się w nim ogrzewania, tak ja to niekiedy ma miejsce w przypadku garaży murowanych, ale na pewno będzie w  nim cieplej niż na zewnątrz. Chcąc go kupić, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych plus ewentualna ekipa do montażu.

Na pewno znacznie lepiej trzymać samochód w garażu blaszanym niż pod gołym niebem, ponieważ zabezpieczymy go przed uszkodzeniami wynikającymi z czynników atmosferycznych. Dodatkowo nie trzeba go wliczać w powierzchnię domu, tak jak to ma miejsce w przypadku murowanego modelu.