Niedawno miałam swoją pierwszą w życiu wizytę u okulisty. Okazało się, że muszę nosić okulary. Lekarz wypisał mi receptę na szkła i powiedział, że powinnam udać się z nią do salonu optycznego. Zapewnił mnie on, że optyk pomoże mi dobrać najlepsze okulary. Ponieważ z dnia na dzień coraz gorzej widziałam, postanowiłam nie zwlekać i od razu chciałam się do udać do odpowiedniego salonu.

Znalazłam dobry salon optyczny w Krakowie

dobry salon optyczny krakówNajpierw jednak musiałam wybrać dobry salon optyczny Kraków to duża miejscowość

, dlatego w mojej okolicy znajdowało się kilka takich miejsc. Po dłuższym zastanowieniu zdecydowałam się udać do polecanego i rekomendowanego przez wielu znajomych salonu optycznego, który mieścił się praktycznie w samym centrum Krakowa, niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Znajomi przekonywali mnie, że pracują tam naprawdę bardzo dobrzy optycy, którzy pomagają w wyborze najlepszych szkieł oraz ramek do okularów. Można tam bez problemu zamówić szkła z antyrefleksem, cieniowane czy też przyciemniane na słońcu (z tak zwaną powłoką fotochromową). W dodatku w tym salonie można znaleźć bardzo duży wybór ramek do okularów zarówno plastikowych, jak i metalowych, a także szkieł kontaktowych. Zachęcona takimi pozytywnymi komentarzami, udałam się tam jeszcze tego samego dnia. I faktycznie okazało się to prawdziwym „strzałem w dziesiątkę”

Udało mi się tam dostać bardzo dobrą pomoc. Akurat w salonie nikogo nie było, dlatego optyk skupił się na moim problemie i pomógł dobrać naprawdę eleganckie i pasujące do mojej twarzy okulary. Podpowiedział także, w czym będzie mi się najwygodniej chodziło i zaproponował szkła cieniowane, po to, aby całe okulary nie były zbyt ciężkie. Salon okazał się bardzo dobrze zaopatrzony w tanie i markowe ramki do okularów, które mi się podobały.