Owady latające jak i chrząszcze, które nazywane są szkodnikami żywnościowymi, mogą nam nieźle pokomplikować pewne sprawy. Kiedy tylko je zauważymy, powinniśmy zareagować. Dlaczego? Im szybciej przeszkodzimy im w działaniu, tym lepiej. Warto wybrać wtedy opcję konkretny rodzaj dezynsekcji, o którym wspomnę za chwilę.

Jaką dezynsekcję zatem wybrać?

chemiczna dezynsekcja w WarszawieW takim przypadku rozpoczęłabym poszukiwania chemicznego sposobu, gdyż w przypadku innej metody, jej skuteczność nie będzie zbyt opłacalna. Chemiczna dezynsekcja w Warszawie zaczyna się od 90 do 300 złotych. Polega ona na użyciu biobójczych preparatów. Myślę, że warto dowiedzieć się o jakich owadach mowa. Wszy, karaluchy, prusaki, pluskwy. Te nazwy nie są ci obce? Nie czekaj i zrób coś z tym problemem. Metodę chemiczną można podzielić na opryski (drobnokropliste i grubokropliste), gazy (reaktywne i niereaktywne), a także zamgławianie termiczne. Każda z wymienionych przeze mnie metod posiada swoje zastosowanie. Wybór konkretnej zostawię państwu oraz specjalistom, którzy będą doskonale wiedzieli, którą użyć w przypadku państwa sytuacji. Cena dezynsekcji chemicznej jest zależna od powierzchni pomieszczenia, w którym ma zostać wykonana. Większość firm w Warszawie dodatkowo oferuje minimum kilkumiesięczne gwarancje na przeprowadzoną dezynsekcję. Ważną informacją dla pracowników firmy dezynsekcyjnej jest to, gdzie według nas gnieżdżą się owady. Oni także sprawdzą, ale przecież nie mieszkają z nami na co dzień, więc taka wiadomość będzie dla nich istotna.

W przypadku pojawieniu się w waszych mieszkaniach owadów, o których wspomniałam, radziłabym wykonać gruntowną dezynsekcję, a na ten czas wyprowadzić się albo wyjechać na urlop i poprosić o pomoc rodziców w celu doglądania mieszkania. Wydaje mi się to słuszne rozwiązanie, które może przynieść większy rezultat niż nie robienie nic z problemem.