Sportowe i alpinistyczne kurtki wystarczały nam do tej pory, choć miały też swoje wady, z których najbardziej widoczną było krępowanie ruchów. Nasze dotychczasowe kurtki nie były bowiem wcale cienkie, a jako dość gruba warstwa odzieży ograniczały ruchy w znacznym stopniu, nieraz utrudniając wykonywanie zadań, zwłaszcza w najniższych temperaturach.

Nowoczesna zimowa kurtka wojskowa

kurtki zimowe taktyczneOd kolegów wojskowych, stacjonujących w okolicy dowiedzieliśmy się o nowej serii kurtek zimowych, przede wszystkim przeznaczonych do użytku wojskowego aczkolwiek dostępnych dla cywilnych nabywców, jakie niedawno zostały wprowadzone do sprzedaży. kurtki zimowe taktyczne należą do serii doskonałej odzieży zimowej dla wojska, która co jakiś czas bywa unowocześniana i zmieniana. Kurtki te są zdecydowanie lżejsze, cieńsze i bardziej komfortowe od dowolnej kurtki sportowej czy alpinistycznej, aczkolwiek jako odzież wojskowa są także bardzo wytrzymałe i w naszych warunkach wręcz niezniszczalne. Nie krępują one ruchu w ogóle, i dobrze sprawdzają się przy noszeniu sprzętu wysokościowego lub nawet kamizelek wszelkiego rodzaju. Dla nas bardzo ważną cechą jest komfort kroju, ale również i rozmieszczenie kieszeni, a także ich pojemność i głębokość. Na tym polu nie zawiedliśmy się na nowych kurtkach, gdyż posiadają one kieszenie umieszczone tak, iż można mieć łatwy dostęp do ich zawartości, ale również bezpiecznie je zapiąć na czas podróży w terenie.

Kieszenie zapinane są na bardzo mocne rzepy oraz guziki, przez co nie mogą się otworzyć podczas noszenia w żaden sposób. Kurtka standardowo posiada odpinany kaptur, chroniący przed wiatrem i opadami deszczu i śniegu, oraz podwijany kołnierz, którego zadaniem jest osłona twarzy w najniższych temperaturach, mogących łatwo doprowadzić do urazu.