Podróżowanie poza granice Unii Europejskiej odbywa się na podstawie ważnego paszportu. Do wielu krajów potrzebna jest jednak wiza. Wizę turystyczną można uzyskać na kilka sposobów. Można ją kupić przez internet albo postarać się o jej wydanie w odpowiednim konsulacie. Można również skorzystać z pomocy pośrednika, który załatwi za nas wszystkie formalności.

Pośrednictwem wizowym zajmują się też biura podróży

wizy pośrednictwo wizoweOsoby, które mają czas na załatwianie wizy, mogą to zrobić samodzielnie. Tyle tylko, że załatwienie wizy wjazdowej do niektórych krajów może trochę potrwać. Można w tym celu skorzystać z pośrednictwa biura podróży, z którego się podróżuje. Można również zlecić to firmie, której głównym przedmiotem działania są wizy pośrednictwo wizowe. Wystarczy jedynie nadać odpowiednie pełnomocnictwo, a pracownicy takiej firmy załatwią w naszym imieniu wszystkie dokumenty niezbędne do wjazdu do danego kraju. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wiza, lepiej dolecieć już z odpowiednim dokumentem. Wylatując na wakacje do kraju poza kontynent można teoretycznie kupić wizę na lotnisku docelowym. Będzie ona jednak droższa, aniżeli zakupiona przed przylotem. Poza tym na wielu lotniskach czynne jest tylko jedno okienko wizowe. Osoby, które zakupienie wizy zostawią na ostatnią chwilę mogą się spodziewać stania w ogromnej kolejce. Jeśli planujemy podróż do kraju wymagającego posiadania wizy najlepiej odpowiednio wcześnie skorzystajmy z pomocy pośredników wizowych.

Wizy turystyczne to oczywiście sposób na dodatkowy dochód płynący z turystyki. Z wyrobieniem wizy nie warto czekać na ostatnią chwilę. Lepiej przed wylotem z kraju postarać się o załatwienie odpowiednich dokumentów. Można to zrobić samemu bądź zaoszczędzić sobie czasu i formalności. Pośrednicy wizowi załatwią wszystko za nas.