Na rynku obuwniczym znajdziemy wiele różnorodnych butów, które będą pasowały do stylizacji wybieranych ze względu na różne okoliczności. Bardzo często okazuje się jednak, że z powodu indywidualnych uwarunkowań naszych stóp potrzebujemy wkładek wykonanych z odpowiedniego materiału, które sprawią, że noszenie danych butów będzie jednocześnie dla nas bezpieczne i wygodne.

Antypoślizgowe wkładki żelowe

żelowe wkładkiJednymi z najbardziej popularnych wkładek są te, które zrealizowane są przy wykorzystaniu żelu silikonowego. Dostępne na rynku żelowe wkładki cechują się różną wielkością, dzięki czemu możemy dopasować je do butów o konkretnym rozmiarze. Wkładki tego typu sprawiają, że nasza stopa jest ułożona stabilnie w bucie i nie ma możliwości, by ślizgała się w jego wnętrzu. Dzięki temu znacząco podnosi się komfort noszenia tych butów, ale jednocześnie również bezpieczeństwo podczas chodzenia. Wkładki żelowe są odpowiednio miękkie, by nasza stopa mogła spędzić w bucie długie godziny bez zagrożenia powstawania odcisków lub otarć. Jednocześnie charakteryzują się one odpowiednią wytrzymałością, dzięki czemu możemy korzystać z ich funkcjonalności przez długi czas, nie martwiąc się o to, że wkładki stracą na swojej użyteczności. Wkładki żelowe bez żadnego problemu znajdziemy w większości sklepów obuwniczych, które dostępne są dla nas zarówno stacjonarnie, jak i za pośrednictwem powszechnie dostępnego internetu.

Wkładki wykonywane z żelu silikonowego produkowane są przez różne firmy. Dzięki temu cechują się różną jakością, a co za tym idzie również różną ceną. Tego typu zróżnicowanie daje nam całkiem duże możliwości w zakresie wyboru produktu, który najlepiej będzie odpowiadać naszym obecnym potrzebom i w największym stopniu będzie zaspokajać nasze oczekiwania.