Każdy z nas ma jakieś kompleksy. Jedni mniejsze, drudzy większe, jednakże każdy człowiek stara się coś ukryć przed światem. O ile są to kwestie cech charakteru o tyle łatwiej z nad nimi popracować, aniżeli w przypadku, kiedy dostrzegamy w sobie wady na podłożu cielesnym.

Zalety kwasu hialuronowego 

kwas hialuronowyTym najczęściej spotykanym kompleksem, szczególnie u pań, jest oczywiście wiek. Wiele kobiet ma problem z pogodzeniem się z naturalna koleją rzeczy, oraz z tym, że ich skóra nie wygląda już tak młodo, jak dziesięć lat temu. Jednakże dzięki wciąż postępującej technice dziś nie musimy się już martwić starością za sprawą różnorakich zabiegów odmładzających z jakich możemy skorzystać w klinikach oferujących zabiegi medycyny estetycznej. Co jednak sprawia, że nasza skóra odzyskuje swoją dawną młodość i blask? Za tę kwestię odpowiedzialny jest kwas hialuronowy, czyli substancja naturalnie występująca w naszym organizmie pod postacią soli sodowej. W swoim największym stężeniu występuje oczywiście w skórze, jest jednak składnikiem płynów ustrojowych, czy też tkanki łącznej, a także stanowi budulec ścian naczyń krwionośnych. Podstawową funkcją kwasu hialuronowego, jest wiązanie wody w naszym organizmie. Każdego dnia około trzydzieści procent kwasu hialuronowego, jaki naturalnie występuje w naszym ciele, ulega rozpadowi, zaś na jego miejsce wstępują nowe cząsteczki kwasu. Z wiekiem jednak tych cząsteczek jest coraz mniej przez co nasza skóra traci na swojej gładkości, czy jędrności oraz zaczynają pojawiać się na niej zmarszczki. Dlatego też coraz częściej stosuje się kurację przeciwzmarszczkową właśnie kwasem hialuronowym, który dostarczamy do naszej skóry w postaci zastrzyków, kremów czy tabletek.

Kwas hialuronowy jest składnikiem większości kremów odmładzających, jednak mimo to najczęściej wykorzystuje się go w gabinetach medycyny estetycznej. Podczas zabiegów wstrzykiwany zostaje w głąb naskórka preparat zawierający kwas hialuronowy, dając nam natychmiastowy efekt odmłodzenia naszej skóry, który na długi czas pozostaje z nami.