Kupując drukarkę bardzo rzadko zastanawiamy się nad tym, ile będzie nas kosztowała jej eksploatacja a to duży błąd, ponieważ kupując tanie urządzenie okaże się, że tonery do niego są dosyć drogie. Ich cena może wynosić nawet tyle ile kosztował nas zakup nowej drukarki.

Na co zwracać uwagę przy wyborze tonerów?

hp laserjet pro m12a tonerBardzo często przy wyborze drukarki zwracamy uwagę na jej cenę a także wygląd co sprawia, że zapominamy o tym jak ważne są jej funkcje oraz jakie będziemy musieli ponosić koszty podczas jej eksploatacji. Często kiedy w urządzeniu skończy nam się hp laserjet pro m12a toner i musimy kupić nowy okazuje się, że kosztuje on tyle ile daliśmy za nową drukarkę. I co teraz? Wydać tyle pieniędzy czy szukać tańszego rozwiązania, a może kupić nową drukarkę, do której będą tańsze tonery? Jeśli wybierzemy zamienniki to w przypadku gdy sprzęt nam się zepsuje żaden producent nie uzna nam reklamacji, gdyż nie postępowaliśmy zgodnie z instrukcją obsługi, w której wyraźnie jest napisane, że należy używać oryginalnych tonerów. Zakup nowego sprzętu to kolejny wydatek i to jeszcze większy niż zakup drogich tonerów, jednak późniejsza eksploatacja będzie tańsza. W przypadku nowego sprzętu nie warto kupować zamienników, ponieważ stracimy wtedy okres gwarancji a to oznacza, że w przypadku jakiejkolwiek awarii drukarka nie zostanie naprawiona. Dlatego przed zakupem warto się zastanowić nad wyborem modelu jaki byśmy chcieli kupić. Przede wszystkim należy sprawdzić cenę tonerów.

Współcześnie bardzo często używamy drukarki nie tylko do wydruku dokumentów, ale również do ich skanowania czy kopiowania, szczególnie jeśli wybieramy urządzenie 3 w 1. Jeśli dużo drukujemy bądź kopiujemy to warto zwrócić uwagę na cenę tonerów, ponieważ może się okazać, że nie opłaca nam się ich kupować ze względu na ich cenę.