Gdy lubimy majsterkować a garaż jest naszym drugim domem, warto pomyśleć nad dobrym jego oświetleniem. Ze względu na brak okien, dobre oświetlenie w garażu to podstawowa sprawa jeżeli chcemy w nim urządzić na przykład warsztat. Jakie oświetlenie możemy wybrać oraz jakimi wytycznymi się kierować przy jego wyborze?

Jak wybrać dobre oświetlenie garaży?

Jeżeli nasz garażoświetlenie garaży wykorzystywany jest tylko i wyłącznie dla przechowywania samochodu, większe oświetlenie nie będzie nam potrzebne. Wystarczy zamontować niewielką lampkę LED, która rozświetli nam ciemności w nim. Najlepiej, aby była on wyposażona, w czujnik ruchu dla zwiększenia wygody. Oświetlenie garaży, w których znajduje się warsztat, opiera się na żarówkach, światłach jarzeniowych lub diodach LED. Kolejnym koniecznym punktem warsztatu, gdy zdecydujemy się prowadzić w nim prowadzić prace naprawcze, jest lampa halogenowa. Zastosowanie przenośnego światła, które będzie nam potrzebne do oświetlenia zakamarków silnika czy prac w kanale pod samochodem, to niezbędna część dobrego garażu. Najważniejsze jest, aby była ona bardzo solidnie wykonana i odporna na wszelkie uderzenia oraz upadki. Kupowanie tańszych lamp warsztatowych, niesie za sobą ryzyko jej stłuczenia i zranienia osoby jej używającej. Obecnie w sprzedaży, oferowane są lampy warsztatowe odporne na przejechanie po niej samochodem.

Oświetlenie warsztatu znajdującego się w garażu musi cechować się dobrym oddawaniem rzeczywistych barw i kolorów. Mamy do wyboru, trzy główne rodzaje oświetlenia, które cechują się różną specyfiką oświetlania. Warto rozmieścić tak źródła światła aby emitowały je one równomiernie po całej powierzchni garażu, aby zapobiec w ten sposób powstawaniu ciemnych i nieoświetlonych miejsc np. w rogach.