Postanowiłam otworzyć salon kosmetyczny. To było zawsze moje marzenie. Długo uczyłam się różnych rzeczy związanych z tym zawodem, jeździłam na kursy. Stwierdziłam, że już czas, aby zacząć zarabiać na swojej wiedzy i umiejętnościach. Musiałam zająć się poszukiwaniem lokalu i zakupem sprzętu kosmetycznego. Przemyślałam także dokładnie strategię działania.

Różnorodność sprzętu kosmetycznego

sprzęt kosmetycznyNim nie postanowiłam założyć gabinetu kosmetycznego, nie sądziłam, że wybór sprzętu kosmetycznego będzie aż tak trudny. Nie wiedziałam, że jest aż tyle różnych urządzeń. Do samej pielęgnacji i stylizacji paznokci jest bardzo wiele różnych urządzeń znanych i mniej znanych producentów. Zdecydowanie potrzebowałam pomocy kogoś doświadczonego, przy wyborze najlepszych rozwiązań, które długo mi posłużą. Na szczęście moja znajoma z jednego z kursów paznokci zgodziła się pomóc mi wybrać sprzęt kosmetyczny do ich stylizacji. Ona już od dawna działa w zawodzie i uczestniczyła w kursie jedynie po to, aby się doszkolić i poznać nowe trendy. Ja uczyłam się praktycznie od zera i musiałam sporo jeszcze przemyśleć, aby założyć własny biznes. Moja znajoma chętnie pomogła mi nie tylko w wyborze urządzeń do paznokci, ale również w kwestii zaplanowania kolejnych kroków. Byłam jej bardzo wdzięczna. Między innymi dzięki niej ograniczyłam mój biznes na początku tylko do manicure. Miała rację, że lepiej rozkręcać swój zakład powoli.

Jeśli chciałabym zająć się także innym rzeczami, na przykład wizażem, to pewnie potrzebowałabym już chociaż jednego pracownika więcej, aby to ogarnąć. Lepiej jest stopniowo rozszerzać działalność niż od razu rzucać się na głęboką wodę, zwłaszcza, że rozpoczęcie działalności, to i tak jest już spore wyzwanie. Dobrze jest, kiedy można na kogoś liczyć na starcie.