Powoli zbliża się koniec roku szkolnego, więc jest to czas gdzie lekcji uczniowie mają już trochę mniej i trzeba powoli zabierać się za organizacje wycieczek klasowych. Miastem w którym niemalże rok rocznie wszystkie szkoły organizują wycieczki to Kielce, gdyż sami na miejscu nie mają dostępu do morza czy gór, więc dla dzieciaków jest to zawsze duże przeżycie.

Liczne wycieczki ze szkół

wycieczki szkolne z KielcJak się okazuje dzieci bardzo chętnie jeżdżą na wycieczki, bo Kielce z racji swojego położenia geograficznego nie ma się zbytnio czym pochwalić, dlatego tez tak liczne są wycieczki szkolne z Kielc, szczególnie nad morze. Z tego miasta nad nasze polskie morze jest ponad czterysta kilometrów, co dla wielu osób jest wyzwaniem i nie mogą jeździć co roku na wczasy, więc szkoły zaczynają same organizować takie wycieczki dla swoich uczniów. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań zarówno dla rodziców jak i dla dzieci, bo już za kilkaset złotych dzieci mogą spędzić tydzień na polskim morzem i nie będą one smutne, że nie były nigdzie one na wakacjach. Rodzice z kolei zaoszczędzą spora liczbę pieniędzy, bo jeżeli organizuje się wycieczki dla tak dużej liczby osób, to szkoły otrzymują również bardzo dużo zniżek co jest opłacalne i takie wycieczki mogą trwać dłużej. W Kiecach praktycznie każda szkoła ma zawsze zaplanowaną jakąś wycieczkę, dla swoich uczniów nie tylko po Polsce, ale zdarzają się i wycieczki po Europie, lecz są one organizowane tylko i wyłącznie w wakacje.

Cieszy nas fakt, że wszystkie dzieci z Kielc które chcą pojechać na wycieczkę tam będą, bo dla dzieci z biedniejszych rodzin, szkoła również daje odpowiednie dofinansowanie, więc dzieci będą miały udane wakacje. W kolejnym roku szkoła planuje zorganizować również w wakacje wycieczki za granicę.